PP TD 40 - czy kiedyś paliłeś?
Teoria i praktyka
Witam. Natrafiłam na ten produkt ostatnio przypadkiem, przeglądając ofertę pewnej firmy. Wg definicji jest to: polipropylen wypełnionym talkiem w ilości 40 %.
I teraz tak: czy ktoś z forumowiczów wie jak reaguje ten rodzaj PP na standardowe testy spalania próbki?
Dokładnie chodzi mi o to czy można go łatwiej pomylić z czymś innym ( bo np. dymi podczas spalania, albo wydziela inny zapach), czy po prostu fizyczne właściwości produktów jego spalania są podobne do standardowego polimeru.
Ostatnio nasunął mi się nowy problem. Trafiłem na tworzywo z takimi oznaczeniami PP-T30, PP-T20, PP-MF, PP-TV20. Wszystko z samochodówki. Szczerze powiem że nie mogę znaleźć znaczenia tych skrótów. Domyślam się, że to kolejne dodatki do PP ale czy rzeczywiście tak jest? Będzie ktoś coś wiedział na ten temat?
Przy okazji pytanie: czy PP z dodatkami np. PP GF, PP KD, PP TD, PP EPDM albo kopolimer E/P, mogę mieszać z czystym PP? Wydaje się to logiczne, przynajmniej do pewnego procentu ale wolę się poradzić szacownego grona bo nie chciałbym obniżać jakości produktu.
Mój drogi -
PP t20 , T 30 czy T40 to pp z talkiem o różnej ilości procentowej i to można mieszac ze sobą zaznaczając , że to surowiec o obniżonej udarności .
Tworzywo którego bym nie mieszał z normalnym PP to EPDM ( sztuczny kauczuk ),
PP GF to PP z włóknem szklanym - też go nie mieszaj z PP .
E/P to blenda , możesz mieszac
PP TD - to PP z talkiem
PP KD - to PP z kredą , która jest wypełniaczem
To wszystko możesz mieszać
( poza kauczukiem i z włóknem szklanym )
A co z tworzywem kryjącym się pod szumną nazwą "Carboran"? Z tworzywa tego robione są bębny pralek. Z tego co się dowiedziałem jest to PP z dodatkiem kredy (chyba w stosunku 60/40). Ktoś wie coś więcej na temat tego tworzywa?
Co masz na myśli mówiąc 'bez znaczenia'? Powiem tak - zawsze to wyrzucali u mnie a chciałbym wrzucać to do odpadów PP. Ma to sens czy tylko zabrudzę czystość frakcji? Dodam że nie ma tego tak dużo...
Dzięki piękne Iebm.