Czarne wtrącenia.
Wtryskiwanie
Potrzebuje pomocy ponieważ ciężko jest nam w firmie rozwiązać problem z wtrąceniami które są widoczne na detalach.Problem zawsze nasila się bardzo mocno gdy maszyna włączana po postoju.Ślimak był czyszczony i polerowany.Proszę o pomoc co można zrobić aby skutki tych postojów nie odbijały się w tak dużym stopniu na jakości produkcji.Produkcja z PS.Jeśli ma ktoś informacje na temat dobrych środków czyszczących i ich użycia bardzo proszę o kontakt na meila.
witam.
Pytanie brzmi na jakim materiale są te wtrącenia? Czy dysza jest zamykana? Najlepiej przed wyłączeniem maszyny przeczyścić ją HDPE i tak zostawić.
Więcej info potrzebne
Jeżeli pracujesz na PS , przetryskiwanie HDPE nie jest potrzebne . Prawdopodobnie w układzie plastyfikacyjnym jest jakiś ubytek , w którym PS zalegai się degraduje .Dobrze byłoby go znaleźć i to naprawić , bowiem przeczyszczenie srodkiem czyszczącym to zwalczenie skutku a nie przyczyny . Wpierw upewnij się czy rzeczywiście jest ubytek - przed zakończeniem pracy obniż temp na strefach o 30 st. C i wykonaj 3-4 przetryski . Jezeli po rozruchu wtrącenia wciąż sie pojawiają , to niestety mamy do czynienia z uszkodzeniem cylindra , zaworu zwrotnego lub dyszy . Musisz znależć przyczynę palenia PS
Witam problem ten występuje na wszystkich czterech liniach które posiadamy i wykluczam jakiekolwiek uszkodzenia na ślimaku ponieważ mieliśmy już powyciągane i polerowane.Pracujemy na PS.Z opinia o obniżaniu temperatur o 30st już udało mi się spotkac ale jeszcze nie sprawdziłem tego ze względu na ciągłość pracy maszyn.Szukam również opinii na temat środka czyszczącego CORATEX i czy zna ktoś może jeszcze lepszy środek czyszczący w granulacie oraz podzieli się wiedza na temat jego użycia i czy czyszczenie tego typu środkami powinno odbywać się w trybie ciągłym czy może powinno się zostawiać taki nabrany granulat na ślimaku w temperaturach nie wyższych niż 270st i na jaki czas i czy jest to potrzebne do tego aby jego właściwości czyszczące były lepiej wykorzystane.Z góry dziękuje osobom zainteresowanym.
Witam.
Miałem podobny problem na białym POM. Ślimak był ok, ale okazało się dysza zamykana nie tyle co była uszkodzona co zalegał w niej materiał i się degradował. Później to wychodziło na detalach. Samo czyszczenie ślimaka jest pomocne przy przechodzeniu z koloru np. ciemnego na jasny, ale i tak mogą pojawiać się wtrącenia przy zaleganiu materiału. Wpływa na to duża rotacja form na maszynach, a co za tym idzie często i granulatu. Jako środek czyszczący polecam ASACLEN z włóknem szklanym (działanie trące) lub ASACLEAN działający chemicznie.
U nas pomogło rozebranie dyszy i bardzo dokładne wyczyszczenie wszystkich elementów.
Dlatego jestem zwolennikiem dysz otwartych, bo tutaj nie spotkałem się jeszcze z takim problemem
A jeśli chodzi o środki czyszczące firmy ASACLEAN to który z typów takiego środka jest dla was najbardziej skuteczny w osiągnięciu jak najmniejszej ilości tych wtrąćeń po ponownym włączeniu maszyny.Spotkałem się z pojęciem, że ASACLEAN NewEX który jest modyfikowany włoknem szklanym jest bardzo dobry ale nie zaleca się go do czyszczenia gorących kanałów.Prosiłbym o więcej informacji na ten temat.Chętnie również dowiedziałbym się więcej na temat pojęcia "SEALING".Z góry dziękuje.
zgadzam się z przedmówcą, trzeba poszukać głębiej.
Pozdrawiam
Problem z czarnymi punktami po postoju maszyny wynika również z faktu dogrzewania maszyny i długiego grzania tworzywa w układzie plastyfikującym.
Dobrym rozwiązaniem jest użycie granulatu czyszczącego VegaClean TK32 (używa się go jako 100% w bardzo małych ilościach) do usunięcia tworzywa i czyszczenia układu plastfikującego. Do zabezpieczenia wtryskarki na postój używa się granulatu VegaClean HV31.
Tak robią nasi klienci i pozbyli się problemu czarnych punktów.
Więcej informacji na www.vgt.com.pl