Czyszczenie łańcucha z farby proszkowej
Teoria i praktyka
Witam wszystkich, z góry przepraszam jeżeli pisze w niewłaściwym wątku.
Tak jak w temacie, ostatnio zetknąłem się z małym problemem w moim zakładzie, gdyż posiadamy kilka pieców w których są wygrzewane różne małe elementy pomalowane proszkowo, te elementy w piecu są osadzane na łańcuchu który idzie przez cały piec, krótko mówiąc podczas użytkowania farba proszkowa czasami gdzieś spłynie i po jakimś czasie użytkowania łańcuch jest zabrudzony i oblepiony farbą. Do tej pory co jakiś czas łańcuch był czyszczony za pomocą szczotki drucianej i konserwowany smarem. Problem jest w tym że czyszczenie ręczne jest bardzo czaso chłonne.
I tu moje pytanie do was, czy praktykowaliście może czyszczenie łańcuchów po przez piaskowanie albo wypalanie farby poprzez palnik, a może macie jakieś inne pomysły?
Witam,
Piaskowanie to spowoduje chropowatą powierzchnię i w związku z tym następnym razem jeszcze mocniej ta farba będzie się trzymała tego łańcucha. Wypalenie to wpłynie na jakość łańcucha - nie wiem jak istotna jest wytrzymałość tego łańcucha.
Moim zdaniem lepiej najpierw poszukać jakiejś chemii co by tą farbę zmiękczyła i usunięcie będzie prostsze. Przed pierwszym użyciem łańcucha można pokryć go specjalnymi smarami teflonowymi, które w przyszłości ułatwią czyszczenie.
Daj znać o efektach jak coś wymyślisz.