Dbałość o ochronę środowiska czy usankcjonowane oszustwo
Wytłaczanie
Również w branży opakowaniowej pojawia się co raz więcej opakowań wielowarstwowych, gdzie pomiędzy warstwy z pierwotnego surowca trafia warstwa z regranulatu.
Wszystko aby obniżyć koszty i być bardziej konkurencyjnym na rynku. Nowe technologie pozwalają na takie rozwiązania. I dlaczego z nich nie korzystać.
Czy to oszustwo?
Nigdy nie myślałem o tym w ten sposób. Myślę, że nie o ile klient jest informowany co kupuje. Z tym jednak może być różnie.
Czy mamy do czynienia z ochrona środowiska?
Ciężko wykonać kompletny bilans. Wszystko zależy od jakości wyrobu. O ile w przypadku jednorazowych opakowań chyba warto to robić, bo są one jednorazowe. To już w przypadku profili, które mają służyć latami może być różnie. Jeśli czas życia profilu z warstwą regranulatu drastycznie się skróci i trzeba będzie użyć nowy profil to możemy uzyskać efekt odwrotny - podwójne koszty i podwójne zużycie tworzyw.
Rynek pokaże czy takie rozwiązania się przyjmą. Wydaje się, że dopóki cena wyrobu odgrywa decydujące znaczenie, dopóty takich wyrobów będzie przybywać, nawet za cenę gorszej jakości.
Zgadzam się z Tobą całkowicie . Coś co pozwala obniżyć koszty wytwarzania będzie się rozwijać - i dobrze . Moje wątpliwości budzi coex obniżający w niekontrolowalny sposób istotne parametry , jak na przykład wytrzymałość profili okiennych . Ale o tym przekonają się ich nabywcy za jakiś czas.