Formy, przyrządy
Zgrzewanie

Van_pawel
23 kwi 2009, 0:08 Van_pawel

Nie wiem czy trafilem na odpowiednie forum ….szukam porady fachowej lub pomyslu..
Pracuje na maszynie sluzcej do zgrzewania PP lub PE sa to roznego rodzaju pudla transportowe skrzynie itp ( zainteresowanym wysle zdjecia) Maszyna zostala zbudowana przez firme, w ktorej pracuje wiec nie jest to konstrukcja standardowa, na zdjaciu w profile widac ogolny zarys maszyny ma ona wiele wad choc tez wiele zalet jedna z nich jest mozliwosc zgrzewana smartbox do 3095mm dlugosci, taka wlasnie byl obecnie najdluzszy produkt ktory zostal zgrzany.
Problem pojawia sie przy malych pojemnikach o standardowych wymiarac np: 600*400*120 mm. Szukam kogos kto ma jakies pomysly lub doswiadczenia przy zgrzewania pojemnikow i budowy form i przyrzadow mocujacych. Forma zewnetrzne oraz wewnetrzne wykonane sa z profilow aluminiowych 40*40 sa to standardowe profile lecz szukam nowego pomyslu ma przyzady. Problem z tego typu przyzadem jest jego trudnosc w ustawieniu by obie czesci przylegaly dokladnie na calej dlugosci. Prosze o prady lub zdjecia chetnie podziele sie swoimi doswiadczeniami I wysle kilka wlasnych zdjec.

Plsonic
23 kwi 2009, 14:49 Plsonic

Ze zdjecia nie widac w jaki sposob nastepuje zgrzewanie. Normalnie pojemniki zgrzewa sie na maszynach wibracyjnych lub przez lustro goraca plyta.
Prosze podac jaki typ zgrzewania stosujecie a postaram sie cos podpowiedziec, oczywiscie beda potrzebne dalsze informacje o materiale i dodatkach.

PLSONIC jest firma specializujaca sie doradztwie technicznym i doborze maszyn do zgrzewania tworzyw.
Mamy do dyspozycji wszystkie technologie lacznie ze zgrzewaniem laserowym.

Van_pawel
23 kwi 2009, 23:16 Van_pawel

Na pierwszym planie widac stol pozniej monitor, nastepnie duza plyte “lustro” wlasnie ta plyta jest rozgrzewana dwie czesci pojemnika np: Rako przylagaja do niej z odpwiednia sila I czasem, zalezy to od rodzaju tworzywa oraz wielkosci przylagajacej powierzchni, nastepnie lustro odsuwa sie do pozycji wyjciowej tej ktorej widac na zdjeciu a stoly lacza sie. .Maszyna zostala ostatnio rozbudowana sa dwa stoly wysoki i niski co pozwala na zgrzewanie duzych pojemnikow.
Wracajac do pojemnikow Rako o z nimi mam najwiekszy problem a wlaciwie z przyzadami bo jako takie nie itnieja wszystkie zostaly zrobione wlasnorecznie z profilow aluminiowych maja wiele czesci ruchomych co pozwala na powiekszanie lub zmiejszanie choc sa malo sztywne. Zaleta ich jest elastycznosc w obudowie lecz wada jest brak powtarzalnosci i sztywnosci. Czesto widac uskok w miejscu zgrzania obecnie mam problem z pojemnikiem Rako 600*400*120 musze go zmiejszyc na wymiar 600*300*120 wiec miejscze zgrania na dnie pudelka ma dlugosc 560 mm co powoduje czeste uskoki, chce ich uniknac a przynajmniej zredukowac do kilku w calej serii. Szukam pomocy w wykonaniu lub zdjec gotowych przyzadow.
Moje przyzady skladaja sie z dwoch czesci: wewnetrznej i zewnwtrznej oraz wielu elementow ruchomych, ktore na czas pracy sa skrecane lecz nie sa sztywne wiec co kilka sztuk . muze spedzic kilka minut by dopasowac przyzad.

Plsonic
27 kwi 2009, 9:17 Plsonic

Problemem bedzie prawdopodobnie tylko wykonanie uchwytow.
Uchwyty wykonuje sie rowniez z aluminium i przykreca do plyty, ale wszystko musi byc wykonane bardzo dokladnie i stabilne - gdyz tylko takie wykonanie uchwytow gwarantuje powtarzalnosc procesu.
Ogolnie zgrzewanie tworzych polega na precyzji i dokladnosci poczawszy od maszyny skonczywszy na wypraskach, wszystkie niedokladnosci odbijaja sie pozniej na wyrobie koncowym.

Jezeli jest Pan zainteresowany moge zaproponowac wykonanie uchwytow

pozdrawiam

Anonymous
29 kwi 2010, 12:57 *.115.178.209

Trzeba byc cały czas kupionym i bardzo precyzyjnym,to prawda. Inaczej nic z tego nie wyjdzie. Natomiast jeśli chodzi o uchwyty to można wykonac samemu,najlepiej z aluminium,z przywierceniem do płyty nie powinno byc problemu.