Kanister 5l
Rozdmuch w formie
Witam. Jestem tu nowy a w branży jestem laikiem. Mam pytanie na które potrzebuje odpowiedzi. Proszę was o pomoc. Chcę rozpocząć produkcję kanistrów 5L. Tak się składa że mam znajomego który zadeklarował zakup 30000 szt miesięcznie. Porozglądałem się za maszynami, formą itp. wszystko uzgodnione tylko zamawiać. Ale kiedy zabrałem się za wyliczanie ceny to złapałem się za głowę. Kanister z nakrętką zwykłą mam sprzedawać po 1,20 netto przy 143gramach. Patrząc na cenę HDPE do rozdmuchu i koszty wytworzenia to zostaje tam może z 3 gr na sztuce. Czy są sposoby obniżenia kosztów wyprodukowania? Nie wiem jakieś dodatki kredowe czy coś tego typu do HDPE aby zwiększyć zyskowność? Chcę aby mi zostało tak z 10-12 groszy na sztuce. Koszt wyprodukowania przy cenie HDPE (5,7/1kg) + koszty energii + pracownik + rata leasingowa + nakrętka i mamy 1,17zł/szt. Proszę o wypowiedzi ludzi którzy mogą mi pomóc w tym temacie. Z góry wszystkim dziękuję.
Czy można liczyć na czyjąś pomoc czy branża przetwórstwa jest tak ściśle hermetyczna ze nic się człowiek nie dowie
mam do sprzedania kompletna linie do produkcji kanistra 5l. Forma, wydmuchiwarka, kompresor śrubowy, chłodziarka, młynek. Wszystko nowe. Jak cos to pisz na maszynypolska@gmail.com
A policzyłeś odpad i to co najdroższe: transporty?
Osobiście odradzam stosowanie wypełniaczy, kanistry zwykle muszą wytrzymywać duży nacisk ( ze względów transportowych ), być odpornym na korozję ( środki chemiczne ) i wytrzymywać UV przez dłuższy okres czasu.
Jeśli kanister jest mleczny, niebarwiony to obniżyć koszt można dodając do 30% offgrade'u lub dobrej jakości regranulatu, ale uwzględniając powyższe - podnosi ryzyko reklamacji i nie zawsze jest dostępne. Poza tym jeśli kanister ma być napełniany np. sokiem owocowym - raczej nie możesz tego zrobić ze względu na wymagany kontakt z żywnością. Zaoszczędzisz do 1 - 5gr/szt.
Może lepiej renegocjować cenę sprzedaży? ;-)