Pęcherzyk powietrza na detalu
Wtryskiwanie
Kiedyś miałem podobny przypadek ; detal podczas spychania w jednym miejscu był dość mocno "trzymany przez matrycę" i podczas wypychania następował podobny do opisanego przez Ciebie. Spróbuj w miejscu gdzie następuje zabielenie prysnąć np. SILFORMEM lub innym tłuszczem i zobacz co się dzieje .To akurat może być własnie to - za mocne trzymanie w gnieździe podczas wypychania
Iebem kolega napisal ze z samego HP548 wyjmujac detal kreska pokazuje sie na w "oczach"
Tak jak napisalem HP548 ma plyniecie 23 co moim zdanie jest duzo jak na taki detal skomplikowany i z tyloma "zakretami" .Zwroc uwage ze dodatek T7072 ktory ma plyniecie 12 tylko pomoglo,ale manewrowanie parametrami nie pomoglo -wiec tylko dobor tworzywa o odpowiednim plynieciu zalatwi sprawe.Forma jest jaka jest i trzeba dobrac tworzywo do niej -jesli zmiana maszyn sie nie sprawdzila.
Skurcze pierwotne ,wtorne ,szczatkowe nie maja przy tym tworzywie HP548 racji bytu zgodnie z karta tevchniczna.
Jesli chodzi o naprezenia na detalu --tego nie wiem.
Po otwarciu formy detal spychany jest tylko z "zatrzasku" czyli tej większej części. Sama klapka, czyli ta mniejsza część nie jest już przez nic trzymana, można jeszcze na formie delikatnie ją ruszyć, odkleic bez żadnego oporu bo jest luzem, więc wszystkie naciski spowodowane wypychaczem możemy odrzucić.
Jeśli to pomoże, mogę wstawić kilka zdjęć dodatkowych, formę po otwarciu itp. Akurat jadę na noc do pracy
Ale wtopa. Ten TOTAL to 7220 a nie 7072.
Dokładny symbol to PPR7220
Z czymś mi się pomieszalo.
Pawel_pk napisał:
Ale wtopa. Ten TOTAL to 7220 a nie 7072.
Dokładny symbol to PPR7220
Z czymś mi się pomieszalo.
No widzisz
Dlatego pytalem czy ten owy 7072 ma literki OG po cyfrach.
Ibem HP548 jest PP homopolimerem przeznaczonym tylko i wylacznie do takich detali ,zawierajacym w sobie nukleotyt i majacy atest zywnosciowy --zapewne setki firm na nim pracuja i nie maja problemow ze "skurczem"a tym samym takich jaki ma kolega !!