Prototypowanie poprzez druk 3D
Formy
Witam!
Ostatnio nabyłem drukarkę 3D, którą wspomagam się przy projektowaniu wszelakich rolek, prowadzeń, a nawet prototypów wtrysków i kalibratorów do wytłaczania. Jednak zastanawia mnie czy kolegów interesuje taka technologia? Jak sądzicie - przydałaby się wam taka technologia w pracy? Muszę powiedzieć, że np. wczoraj wydrukowałem kawałek plastiku za 100 zł - koszt odpowiednika w metalu 1200 zł. Jest różnica!
Drukuję z ABS i PLA, mam również dojście do druku z metalu aczkolwiek jest to na razie droga zabawa. Jednak widząc jak szybko technologia tanieje poczekałbym z kupnem nowej frezarki cnc;] Może okazać się, że za rok taniej będzie drukować elementy.
Co do samego druku to nawet ostatnio uzyskałem przybliżoną jakość jaką bym uzyskał z formy wtryskowej. Trochę zabawy z kalibracją i czasem druku ale efekty niesamowite.
Nie mam wielkiego obłożenia na razie także chętnie podzielę się mocami produkcyjnymi drukarki.
Witam,
Posiadamy drukarkę Amerykańskiej firmy 3Dsystems. Jest to drukarka o bardzo wysokiej precyzji wydruku (HD). Grubość nakładanej warstwy to 16 µm, 28 µm lub 32 µm. Dodatkowo nasza drukarka oferuje możliwość wydrukowania elementów z ruchomymi częściami podczas jednego cyklu druku( przykład tego typu elementu to np. ruchomy kluczyk zaprezentowany na zdjęciu.) Kolejną zaletą naszego sprzętu jest możliwość wydruku modeli z bardzo cienkimi ścianami nawet 0.3mm. Informacje dotyczące kontaktu są na stronie http://www.ijpaliga.pl lub biuro@ijpaliga.pl tel: +48 797 966 921
W skrócie:
- Bardzo wysoka dokładność wydruku, ścianki są idealnie gładkie
- drukowanie obiektów ruchomych - cały ruchomy obiekt wychodzi jako jeden gotowy produkt,
- wydruki modeli z cienkimi ścianami (0.3mm),
- na bazie wydrukowanych modeli można tworzyć bezpośrednio odlewy bądź formy silikonowe umożliwiające tworzenie całych serii produktów
- Możemy przygotować model 3D do wydruku na podstawie odręcznych rysunków
http://www.ijpaliga.pl
Zapraszamy do współpracy
Mam pytanie.Jak z jakością powierzchni? Jakiś czas temu próbowałem druku 3D z ABS. Wykonałem obudowę pen drive w kształcie ziarnka kawy. Pomimo maksymalnego wypełnienia i różnych zabiegów post procesingowych powierzchnia pozostawia wiele do życzenia.