Regranulat, MFI, gęstość
Wytłaczanie
Witam. Zajmuje się produkcją przemialow, powoli zaczynam działać z regranulatami. Mam zamówienie na regranulat PE rozdmuchowy o MFI 0,2 do 0, 7, gęstość 950 do 960. Moje pytanie to jak uzyskac regranulat o takich właściwościach? Przemial robię z odpadów z chemi gospodarczej. Z góry dziękuję za pomoc.
Przy jaki obciążeniu ma być takie płynięcie?
To musisz zapytać przy jakim obciążeniu jest podawane to płynięcie czy 2,16kg czy 5kg a może jeszcze przy większym.
Czyli patrząc po gęstości szukasz tworzywa HDPE do wytlaczania, rozdmuchu. Przetwarzam taki rodzaj o płynięciu 0,7 podpowiem Ci że jeśli sprawdzę płynięcie przy obciążeniu 5kg to wyjdzie poniżej 3,5. Czyli znasz już dwie wielkości jakich można poszukać w kartach tworzyw. Twój przemiał jest z odpadów, smieci? I nie znasz zupełnie pochodzenia? Czy masz kogoś podpytać z czego produkuje te odpady? Proszę pamiętać że każde przepuszczenie materiału przez wytlaczarke podnosi nam płynięcie granulatu. Czyli trzeba szukać bazy o niższym płynięciu aby uzyskać pożądane.
Jachok #(on) napisał:rozwiń+Czyli patrząc po gęstości szukasz tworzywa HDPE do wytlaczania, rozdmuchu. Przetwarzam taki rodzaj o płynięciu 0,7 podpowiem Ci że jeśli sprawdzę płynięcie przy obciążeniu 5kg to wyjdzie poniżej 3,5. Czyli znasz już dwie wielkości jakich można poszukać w kartach tworzyw. Twój przemiał jest z odpadów, smieci? I nie znasz zupełnie pochodzenia? Czy masz kogoś podpytać z czego produkuje te odpady? Proszę pamiętać że każde przepuszczenie materiału przez wytlaczarke podnosi nam płynięcie granulatu. Czyli trzeba szukać bazy o niższym płynięciu aby uzyskać pożądane.
Przemial robię z odpadów ze zbiórki selektywnej, typowy odpad jaki występuje na rynku, wszelakie butelki rozdmuchowe po szamponach , plynach itp do pojemności 5 l.
Jeśli nie masz plastomeru do badania wskaźnika płynięcia to będzie ciężko produkować z różnego odpadu. Wydaje mi się że ten materiał może mieć trochę wyższe płynięcie. Najlepiej to mieć jakiś pewny odpad taki powtarzalny do mieszania i np. obniżania płynięcia.
Jachok #(on) napisał:rozwiń+Jeśli nie masz plastomeru do badania wskaźnika płynięcia to będzie ciężko produkować z różnego odpadu. Wydaje mi się że ten materiał może mieć trochę wyższe płynięcie. Najlepiej to mieć jakiś pewny odpad taki powtarzalny do mieszania i np. obniżania płynięcia.
Ok, dziękuję bardzo za pomoc. Pozdrawiam☺