Równoległość połówek stołu wtryskarki
Wtryskiwanie
Mam problem z wtryskarką engel victory. Podczas redukcji siły zwarcia widać gołym okiem że jest ruch uchylny. Powoduje to nam nadpękiwanie dolnego gniazda w przypadku dwóch form. Podejrzewam że przyczyna może leżeć albo po stronie technologicznego rozwiązania wtryskarek Engel albo braku równoległości stołu ruchomego względem stałego. Jak najłatwiej sprawdzić równoległość płyt ?
Witaj Michal1984
najprościej jest przymknąć formę ale tak żeby się nie stykały dwie połówki i zmierzyć odległości na każdym z narożników na stole. Do tego celu musisz mieć śrubę mikrometryczną którą zmierzysz odległości pomiędzy płytami. Z tego co się orientuję to może być różnica pomiędzy wymiarami maks. 0,02 mm.
Pozdrawiam
Yellow
Wyrobienie tulei stołu ruchomego można łatwo sprawdzić - albo szczelonomierzem , albo prostą dźwi©nią , ale ta usterka raczej charakteryzuje się opadnięciem płyty stołu w dół , a nie uchyłem podczas zwarcia . Nie mam czasu sprawdzić czy to wtryskarka kolumnowa , czy bezkolumnowa , ale jeżeli kolumnowa i zamykana układem kolanowym , to może to też być kwestia np. pekniętego sworznia w układzie kolanowym . Jeżeli zamek jest siłownikiem hydraulicznym , to chyba siła zwarcia . Przepraszam , nie sprawdziłem tego modelu maszyny , stąd różne opcje przychodza mi do głowy
Dzięki bardzo za odpowiedz. Jest to wtryskarka bezkolumncowa. Układ hydraulliczny. Dla tych maszyn jest widoczny gołym okiem uchylny ruch układu C podczas wytwarzania siły zwarcia oraz jej redukcji. Dlatego się zastanawiałem nad równoległością połówek. Siła zwarcia wynikająca z rzutu i ciśnienia dla tego detalu wynosi jakeis 50 ton a produkcja jest realizowana na 80 tonowej maszynie. Sprawdze patent z kuleczkami. Jak nie pomoże postaram nakręccić śrubę mikrometryczną. Z góry dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Problem występuje na każdej zamocowanej formie, czy został zauważony w ostatnim czasie?
Może wystarczy podwiesić formę i zamontować ją jeszcze raz.
Albo zawory puszczają.