Rozdzielenie PE od PA z folii dwuwarstwowej PA / PE
Recykling

Szymonwoj
26 mar 2017, 19:40 Szymonwoj

PA-PE przetwarza niemiecka firma Sepaplast (Ulm). Wykorzystują proces na bazie rozpuszczalników. Z poprodukcyjnej folii PE/PA otrzymują słomkowy regranulat PA, a PE komponują z pigmentem (szadza) i sprzedają w postaci Masterbatch jako nośnik czarnego koloru. Technologia zaawansowana, kawał instalacji. 

Rozpuszczalniki organiczne rozpuszczają selektywnie PE. Filtracja PA z roztworu. PA regranulowane po osuszeniu z rozpuszczalnika. PE destylowane/suszone po zmieszaniu z sadzą. 2 tony wsadu na godzinę, przy czym nawet śladu w niemieckim rynku PE-PA to nie robi. Duże koszta inwestycyjne i operacyjne. Zysk na marży z Masterbatch, przy okazji kolor PE maskujemy na czarno.

Gdyby ktoś był zainteresowany współpracą to proszę o kontakt. Prowadzimy pilotową linię recyklingu PE-Al w podobny sposób do rozwiązań niemieckich. Bez pigmentów, ale z niższymi kosztami. Chętnie sprawdzimy nowe surowce - jeżeli są dostępne w przemiale 15x15 mm, czyste, suche (5% max) i w powtarzalnych ilościach.

4Plast
11 lip 2017, 9:15 4Plast

Wastrol #(on) napisał:
Jeśli nadal aktualne chętnie kupię odpad PA/PE, PA/PP,
Proszę o kontakt na maila.

mój mail to plast4@op.pl

Posiadam właśnie taki odpad folii PE/PA transparent

Anonymous
16 sie 2017, 13:07 *.238.106.249

Kiedyś robiliśmy próby wydmuchu na stożku z zwiększona ilością dobrej jakości LLDPE i HDPE.

Raz wyszło raz nie. Problemem jest różna % zawartość PA w odpadzie. Wytłaczarka miała 36 L/D i kiedy procent PA był względnie niski to homogenizacja była na tyle ok. Że folia była wystarczająco mocna. Niestety przy skoku ilości PA folia jak papier. Silos mieszający płatek był dość spory bo 15m3.

Nie mówiąc o nadmiernym wciąganiu wody przy granulacji. Suma summarum temat odpuściliśmy

Kuubaaa
5 paź 2020, 22:01 Kuubaaa

Witam czy ktoś orientuje się co zrobić z odpadami PET/PE ?