Uniepalniacz i antystatyk do PE
Wtryskiwanie

Angitt
25 mar 2013, 18:33 Angitt

Potrzebuję dodać w/w dodatków do tworzywa PE podczas wtrysku. W związku, iż nie stosowałem takich dodatków do tworzyw mam pytanie.

Czy po dodaniu tego do tworzywa cykl produkcyjny wydłuży się czy też trzeba na coś zwrócić uwagę czy też będzie to normalne przetwórstwo tak jakby dodawało się barwnika do tworzywa.

Gdzie w rozsądnych pieniądzach zaopatrzyć się w te dodatki?

Anonymous
26 mar 2013, 6:48 *.17.151.226

Antystatyk nic nie powinien zmienić. Zwróć uwagę na czas jego działania. Ogólnie mówiąc są antystatyki działające prawie natychmiast, ale krótko, albo działające z pewnym opóźnieniem ale dłużej. Szczegóły będą w karcie produktu.
Co do uniepalniaczy, to dużo tego nie przetwarzałem, ale wiem jedno,mają wąski zakres temperatur, co wymusza dość precyzyjne ustawienie temperatury na cylindrze i grzanych kanałach. W przeciwnym razie występują różne przebarwienia i inne defekty powierzchniowe. Bez podstawowych danych uniepalniacza, nie zaczynaj produkcji.
Na czas cyklu może mieć niewielki wpływ, chyba że detal będzie miał tendencje do deformacji,co na PE jest bardzo prawdopodobne, wtedy może czas się wydłużyć.

Angitt
26 mar 2013, 8:54 Angitt

Rozumie. Napisz mi jeszcze czy odpad powstały przy produkcji będzie nadawał się do dalszego przetwórstwa?

Możesz polecić jakiś antystatyk i uniepalniacz?

Anonymous
26 mar 2013, 18:39 *.17.151.226

Jeżeli chodzi o antystatyk to ponowne przetwórstwo powinno być możliwe, oczywiście z dodatkiem nowego antystatyka. Co do uniepalniacza, to może być problem ze względu na łatwość jego degradacji. Nie wiem :( trzeba będzie popróbować. Najlepiej skontaktować się z dostawcami. Oni lepiej wiedzą jaki uniepalniacz do jakiego surowca, no i jaki ma być efekt uniepalniania, bo to też istotna sprawa. A gdzie kupić, no z tym to chyba nie ma problemu. Wystarczy trochę poszperać w necie.

Iebm
26 mar 2013, 20:23 Iebm

nic doda√ nic ująć do tego co napisał kolega Dorujsk. A odpd nadaje sie do ponownego użytku

Ramones
28 mar 2013, 18:13 Ramones

No ja tez dodam cos od siebie o czym koledzy zapomnieli a jest to bardzo wazne.Przy stosowaniu uniepalniaczy powinienes pilnowac aby temp. nie przekraczala 220 C i najwazniejsze abys nie zostawil tworzywa z uniepalniaczem w lufie i wylaczyl maszyne na noc .Coz unieplniacze kosztuja ok.30zl/kg i w zaleznosci jakie V chcesz uzyskac takie bedzie % -owe jego dodanie.Dla przykladu aby uzyskac V0 to bedzie do 13%.Kupiony uniepalnicz musi byc przeznaczony do twojego typu tworzywa wtedy w karcie technicznej masz wszystko wyjasnione.Kazdy dodatek typu jak uniepalniacz powoduje obnizenie plyniecia.

Ramones
28 mar 2013, 18:32 Ramones

Jeszcze cos sobie przypomnialem --kupujac dany typ uniepalniacza do danego tworzywa moze on powodowac deformacje na danym detalu a na innym juz nie ,dlatego przy zakupie musisz dokladnie opisac detal (grubosc ,wysokosc scianek)i wtedy dobierac typ uniepalniacza.

Angitt
29 mar 2013, 21:39 Angitt

Ramones napisał:
Jeszcze cos sobie przypomnialem --kupujac dany typ uniepalniacza do danego tworzywa moze on powodowac deformacje na danym detalu a na innym juz nie ,dlatego przy zakupie musisz dokladnie opisac detal (grubosc ,wysokosc scianek)i wtedy dobierac typ uniepalniacza.
rozwiń+


Ramones Twoja odpowiedź jest rzeczowa i wyczerpująca.

Panowie podziękował za wszelkie wskazówki.

Ramones
30 mar 2013, 16:15 Ramones

Daj znac jaki znalazles i za ile ? :)
Moze znajde rownie skuteczny a tanszy !
Ile tego potrzebujesz ?