Wpc - PP, PE
Wytłaczanie
Witam,
Chciałbym spytać doświadczonych Forumowiczów czy uważacie, że zastępowanie PVC kompozytami WPC z PP lub PE to dobra droga ?? Na rynku pojawia się sporo firm produkujących, i chcących sprzedawać, tego typu tworzywa, ale mam wątpliwości czy w standardowej produkcji profili np. desek tarasowych tego typu rozwiązania będą bardziej efektywne. Bardzo proszę o opinie. Może ktoś z Was produkuj profile z tego typu tworzyw ??
Prosze rzucic okiem na produkty firmy "Megawood" z Niemiec. Wszystko na bazie PE i specjalnej technologii wytwarzania.
Dalej wszystko kwestia dokladnej specyfikacji technicznej i oczekiwanych wlasciwosci i ceny.
Moim zdaniem super produkt ale niestety dosyc drogi.
Ale tak zawsze bylo. Mercedes jest drozszy niz Lada!
Pracuję jako technolog przy wytłaczaniu WPC od 4 lat i mam swoje zdanie na ten temat . Uważam że WPC na bazie poliolefinowej nie bardzo pasuje do naszego klimatu - problem mrozów ( pękanie) oraz wysokich temperatur - odkształcanie profili + potworny problem z palnością . Modyfikatory do tych mieszanek bardzo je podrażają , natomiast PVC jest samoistnym strażakiem , nie odkształca sie i jest odporne na temperatury . Osobiście jestem zwolennikiem wpc na bazie pvc ,
Wszystko zależy od przeznaczenia wyrobu finalnego. WPC z zawartością PVC – jak najbardziej do stosowania na zewnątrz. Doskonale sprawdzi się jako zamiennik profili wykonanych z „czystego” PVC. PE/PP – również można produkować ale z przeznaczeniem raczej do wewnątrz budynków. PE/PP z przeznaczeniem na deski tarasowe – raczej będą to deski pełne, z PVC możemy wykonać lżejsze deski komorowe.
Utarło się, że kompozyty WPC to głównie deski tarasowe. Jednakże kompozyty dają nam szansę produkowania znacznie szerszego wachlarza profili: ogrodzenia, meble ogrodowe, szprosy, okna, profile meblowe, płytki, artykuły łazienkowe, zabawki dla dzieci, deski elewacyjne – wszystko, co tylko podsunie nam wyobraźnia!