Wtrysk PA6 GF 30
Wtryskiwanie
Cześć,
wtrysk jest przez wlewek?
Odpowietrzenia w formie wokół gniazda są?
Weź zrób jeszcze taki test, wtryskuj detale wypełniając gniazdo stopniowo i zobacz czy będzie to samo.
Do tego zrób tak że po nabraniu dawki tworzywa odjedź agregatem, wytryśnij około 20% dawki z cylindra, podjedź do formy i wtryśnij to co masz w agregacie.
Oczywiście daj znać co wyszło :)
Yellow®
Witam
Forma,która była modyfikowana(lepsze odgazowania gniazda i poprawienie jednej przewężki wtryskowej(okazało się ,że nie do końca była doszlifowana) i detal wychodzi bez skazy .
Co do tego ostatniego detalu(matowy - zadymiony) to jest to zimno kanałowa ,próbowaliśmy wg.powyższych wskazówek i ciągle tak samo (ani gorzej ani lepiej).
Dzisiaj robiliśmy z ciekawości próby na innych tworzywach : PP;PA6;ABS czarne i co ciekawe tylko z ABS wysokoudarnośc. wyszły idealne a z pozostałych ten sam defekt.
Zauważyłem jedną rzecz ,że detale mają ten defekt na stronie zewnętrznej a wewnątrz jest idealnie.Czy powodem tego może być to ,że z wewnątrz gazy schodzą po wypychaczach i po sworzniu formującym otwór a na zewnątrz odpowietrzeń brak - tak zaplanował konstruktor.
Poniżej załączam fotkę na której widać tą różnicę.
Cześć,
bardzo możliwe że jest problem z odpowietrzeniem.
Dlatego padło z mojej strony pytanie czy wokół gniazda są odpowietrzenia.
Zrób teraz tak, naklej naklejki na linii podziału formy wokół gniazda formującego, oczywiście zrób przerwy pomiędzy naklejkami żeby zrobić chwilowe i prowizoryczne odpowietrzenie formy i wtryśnij tworzywo do formy.
To da ci odpowiedź czy problemem jest brak odpowietrzeń wokół gniazda.
Yellow®
Witam
Dzisiaj zrobiliśmy próby z prowizorycznymi odpowietrzeniami(naklejkami ) zrobiliśmy te odpowietrzenia w narożnikach detalu i w tych miejscach ładnie te zadymienia poschodziły ale pozostały jeszcze troszkę na środku detalu.Powiem szczerze ,że dawno takiej zagadki nie miałem (a form mamy sporo ). Myślę ,że jak poprawią odpowietrzenia i dodatkowo będę podnosił temp.formy (bo teraz miałem tem. dość niską jak na to tworzywo 40 stopni - naklejki się odklejały przy wyższej) to powinienem osiągnąć detal perfekcyjny.
Yellow® bardzo dziękuję za pomoc .Trochę dziwi mnie fakt ,że tylko ty odpowiedziałeś .
Ps.
Powiem Ci szczerze ,że nie raz w przeszłości stosowałem trik z takimi prowizorycznymi odpowietrzeniami (stosowałem kolorową folię aluminiową od wyklejań znaków drogowych) a tu zupełnie zapomniałem o tym (pustka w głowie).
Cześć,
no i najważniejsze że doszedłeś do konkretnych wniosków.
Czasami tak jest że niby pierdoła a potrafi nerwów napsuć. Coś wiem na ten temat.
A co do pomocy to aktualnie mam trochę więcej czasu z wiadomego powodu więc udzielam się ile tylko potrafię.
Powodzenia :)
Yellow®
Co do podklejania kodów jak forma ma 90 stopni to mam inny trik.
Umyć dobrze formę odtłuścić nakleić zwykła metkę białą (co się drukuje kody kreskowe, metki) i na to dopiero tą taśmę, koda metalicznego 0,03 mm.
Duuużo dłużej się trzyma zwłaszcza w temperaturach 70-90 stopni. Dopiero powyżej 90 zaczyna odpadać się odklejać.
PS.
Może inni się nie odzywali bo nie czuli tematu albo zauważyli że to co Yellow pisze to w zasadzie napisali by to samo.
Tak czy siak super, że forum istnieje i udało się dograć temat.
Pozdrawiam!
Lynard #(on) napisał:rozwiń+Witam
Mam nowa formę do produkcji detali z PA6 GF 30 - detal wychodzi dobrze(tzn.w całości )bez przetrysk. i zapadów - waga ok.150 gram. Mam jednak jeden problem wokół miejsca wtrysku powstaje dość duża plama ( szczególnie widoczna na czarnym kolorze). Temp.tworzywa w granicach 260- 245 stopni C ,forma temp. 65- 75 stopni .Proszę o jakieś wskazówki
masz za maly przekroj przewezki
Simonex77 #(on) napisał:Witam. Co do tych blaszek to kupujesz je w rolce są od razu z klejem. Różne są grubości my stosujemy 0.03 lub 0.05mm.
Witam,
Czy mógłbym prosić o namiary na blaszki, nazwę firmy lub gdzie je można kupić?