Wytłaczanie rur
Wytłaczanie
Dodać można próbować, ale jak to wpłynie na wlaściwości tworzywa i tym samym rury. Może wpłynąć pozytywnie i negatywnie... Generalanie norma przewiduje przy tego typu modyfikacjach konieczność powtórzenia co poniektórych badań da rury. Swoją drogą w tej firmie próbują zmieniać grubości warstw przy koekstruzji jak linia była zaprojektowana pod konkretne grubości warstw. Na ekstruderach można ustawić wszystko, ale firma nie dysponuje fizyczną możliwością zweryfikowania czy po zmianie parametrów (inne przepływy na ekstruderach celem zmiany grubości warstw) warswty są właściwie rozlożone w rurze. Ustawić można wszystko na ekstruderach, ale pytanie jest co faktycznie wyjdzie z tego. Warstwy są bardzo cienkie i nie widoczne gołym okiem. W firmie tej mają sporo pomysłów i robią je bez jakiegokolwiek przemyślenia. Jeśli LEBM znasz sie na koekstruzji to napisz co sądzisz o dowolnych zmianach grubości warstw przy ekstrucji. Tworzywo idzie przez wspólną głowicę. W tej firmie chcą zmieniać grubości warstw tak sobie nie będąc w stanie określić czy sie dobrze rozłożyły w praktyce.
Kolega ma racje --jesli dodal kredy to wiadomo ze uzyska zmatowienie ale to totalna partyzantka w przypadku takiego produktu.Nigdy nie wymiesza kredy w granulacie z materialem podstawowym aby uzyskac "jednolitosc" ta rura poprostu nie bedzie trzymala tych samych parametrow Predzej jakby uzyl tego samego materialu przetloczonego juz z kreda do materialu podstawowego a najbezpieczniej tego materialu juz z odpowiednia zawartoscia % kredy bo po to je sie produkuje i wtedy wszytkie parametry mamy w karcie technicznej.No jesli zewnetrzna warstwa nie ma znaczenia no to moze byc partyzantka
Iebm napisał:
Ile kilometrów rur czy też profili wytłoczył w swoim życiu kolega Ramones ?
To nie o to chodzi
Jezeli twierdzisz ze warstwa zewnetrzna NIE MA znaczenia to ok.
Ja mam watpliwosci co do rownomiernego zmixowania kredy firmy OMYA ktorej jak wiesz granulat jest wielkosci dorodnych rodzynek(piguly fest).Jakie znaczenie ma dobrze zmixowany material przy wytlaczaniu to nauczylem sie od wyzej piszacego.
Przez moje rece przeszlo sporo orginalnych tworzyw z zawartoscia kredy(innych wypelniaczy lub modyfikatorow) i moge Ci powiedziec ze nawet przodujacy producenci ich daja pewien margines bledu a maja do dyspozycji najnowsze technologie.
Wiec ?
PS."Taka rura z przeznaczeniem na lotniskowiec amerykanski by nie przeszla "
Iebm napisał:
Można dodawać kredę w proszku
Jasne ze tak i taka postac w jego przypadku bedzie miala wieksze szanse powodzenia ale ale zapaskudzi wszystko wokolo i bedzie to wychodzilo i wychodzilo Jak na jednorazowke bardzo pracochlonne doswiadczenie no i jesli nie mial blendera to kupa czyszczenia
Kreda jest powszechnie stosowanym wypełniaczem , przede wszystkim w tak technicznie wymagających profilach jak okienne . Koleżanka chciała tylko zmatowić powierzchnię - w tym celu wystarczy dodać bardzo mała ilość kredy nie mającą wpływu na właściwości fizyko- chemiczne. poza tym w poście z 12 września zwróciłem uwagę na możliwość konsekwencji . Na amerykańskim lotniskowcu taka rura ( 5 warstwowa ) byłaby jedną z lepszych .
Iebm napisał:
Na amerykańskim lotniskowcu taka rura ( 5 warstwowa ) byłaby jedną z lepszych .
Jednak nie w wykonaniu tej Pani/Pana
Z prostej przyczyny -ktos kto produkuje rury,kable z przeznaczeniem na lotniskowiec amerykanski nie ma watpliwosci i nie zada je na tym forum !!!!