ślimak Barierowy, ślimak Typu Turbo
Wtryskiwanie
Witam
Produkujemy w firmie zbiorniki do odkurzaczy z PP. Produkujemy na maszynie typu Victor, ślimak barierowy. Wtryskarka dobrana odpowiednio pod względem średnicy ślimaka, mocy, praca w 1,5 D.
Zbiorniki są różnokolorowe transparentne.
Dostawcą koncentratów barwiących jest firma z Bydgoszczy. Zbiorniki te nie produkujemy dla siebie tylko jesteśmy kooperantem.
Mamy duży problem z homogenizacją tych barwników a tym samym smugami na detalach. Stosujemy ciśnienie plastyfikacji ponad 200 [bar] przy ślimaku barierowym.
Mamy bardzo częste zmiany kolorów, przez co długo trwa rozruch, mamy dużo braków, trzeba ściągać i czyścić dyszę.
Jestem początkującym technologiem (ok. 1,5 roku stażu). Znalazłem w internecie taką firmę brixiaplast, która oprócz standardowych i barierowych oferuje ślimaki typu turbo. Jak rekomendują specjalnie przeznaczone pod przetwórstwo PP gdzie zależy na szybkości i jakości plastyfikacji, potrzeba szybkiej zmiany koloru i jeżeli ktoś ma właśnie problem ze smugami.
I teraz pytanie do Was forumowicze czy ktoś z Was ma kontakt z tego typu ślimakami, może w firmie gdzie pracuje są takie i takie. Jakie są różnice czy jest tak jak sprzedawca zapewnia. Proszę o opinie.
Z góry dziękuję.
Witam ,
Czy Próbowałeś stosować mieszadło statyczne, wspomaga homogenizację
Tak stosowaliśmy, stosujemy mieszadło statyczne.
Również sama końcówka ślimaka była zmieniana na mieszającą to poprawiło dużo ale nie jest jeszcze idealnie.
Problemem równiez jest to że dostawca koncentratu barwiącego nie obniży ceny przy rozcieńczeniu koncentratów, a musimy od niego kupować jako kooperant.
Technikplast napisał:
Ramones geniuszem może jesteś? ale kultury za grosz
No bo mieszadlo na 100% nie ma nic do rzeczy w Twoim problemie ,nic nie napisales czy stosujecie srodki czyszczace i pozwalajace na szybsza zmiane kolorow ,napisales detale transparentne w kolorach na ktorych zawsze wyjdzie smuga jesli lufa nie bedzie w 100% czysta.W jakim stanie jest uklad plastyfikujacy ,kiedy byl sprawdzany pod wzgledem stanu technicznego ?
PS."Bez obrazy "
Może warto porozmawiać o problemach ze zleceniodawcą i wypróbować innych dostawców barwnika.
Do transparentnych wyrobów z PP najlepszym nośnikiem jest PP, PE za szybko się topi i trudno homogenizuje. Może dostawca barwnika zmieni nośnik lub zaoferuje drobniejszy granulat który ułatwi homogenizację.