wytłaczanie PMMA
Wytłaczanie
Witam serdecznie szacowne grono kolegów i koleżanek z branży.
Mam pytanie czy ktoś próbował i czy jest możliwość wytłaczania PMMA na wytłaczarce
jedno-ślimakowej bez odgazowania?
Próbowałem i nie jest problemem przetworzenie ale bąble gazu wewnątrz profila, które pojawiają się zaraz po schłodzeniu w wannie. Tworzywo oryginał suszone zgonie z zaleceniem.
Zrobiłem również próbę tworzywa SAN i efekt był dokładnie taki sam.
Próbowałem na różnych temperaturach im niżej tym lepiej ale zbliżałem się do granicy obciążenia a problem nie zniknął
Na wytłoczce odłożonej na bok do wystudzenia , bez chłodzenia w wodzie bąble się nie pojawiają.
Zapoznałem się z kilkoma postami i wszędzie piszecie Państwo o odgazowaniu , niestety nie posiadam w swoich maszynach a przetwarzam PCV dlatego też pytanie czy możliwe jest wytłoczenie dobrego produktu na takiej maszynie?
Będę bardzo wdzięczny informacje.
Pozdrawiam.
Witam,
Ja wytłaczam PMMA na wytłaczarce jednoślimakowej bez odgazowania. I nie mam problemów z bąblami. Może dlatego, że mój profil nie jest zanurzony w wodzie..W każdym bądź razie musisz dobrze wysuszyć tworzywo.
Możesz jakieś foto zapodać?
Pozdrawiam
Istotne jest to jakiej grubości jest ta twoja wytłoczka.
Jeśli detal jest gruby to może to być brak materiału czyli jama skurczowa a nie zamknięty bąbel gazu.
Wskazuje na to fakt iż jak szybko chłodzisz to się to pojawia. Może być też tak że po prostu wytłaczarka ma jeden ślimak i pulsuje, tworzywo nie ma stałego ciśnienia i raz jest lepiej dopakowane a raz mniej. Czasami pomaga zastosowanie pompy tworzywa przed głowicą aby ustabilizować ciśnienie na stałym poziomie. Możesz spróbować wytłaczać z profilem temperatury malejącym od zasypu do głowicy, to czasami pomaga wypchnąć powietrze z pomiędzy granulek i zarazem bardziej upakować tworzywo na głowicy.
Istotny jest również ślimak tej wytłaczarki można mieć niby takie same wytłaczarki a inny ślimak i już nie móc produkować niektórych rzeczy.