Seminaria i warsztaty organizowane przez firmę
Herrmann Ultraschall oferują cenną wiedzę specjalistyczną z zakresu techniki zgrzewania ultradźwiękami.
Specjalistów zapraszamy do pogłębienia swoich kompetencji, zaś osoby początkujące w branży – do uzyskania podstawowej wiedzy technicznej.
Nasze wykłady kierowane są do następujących grup docelowych:
- integratorzy
- konstruktorzy
- operatorzy maszyn
- służby jakościowe
- utrzymanie produkcji
Uczestnicy mają możliwość przyniesienia wzorcowych części i/lub rysunków. Podczas otwartej dyskusji wspólnie omawiane będą indywidualne kwestie dotyczące zastosowań. Próby podstawowe będą możliwe w zależności od nakładu czasu.
Seminarium składa się z pięciu modułów:
1. Podstawy procesu łączenia metodą ultradźwiękową W jaki sposób ultradźwięk powoduje zgrzewanie tworzyw sztucznych i jakie parametry wpływają na ten proces? Interakcja człowiek – maszyna: Czy możliwy jest dialog między zgrzewarką a użytkownikiem?
2. Zgrzewarka ultradźwiękowa i jej grupy funkcyjne Układ drgający i generator, napędy i prowadnice, system pomiaru drogi i wykrycie punktu wyzwolenia, układ sterowania i interfejs użytkownika, technika bezpieczeństwa i akcesoria.
3. Prawidłowa konfiguracja i dostosowanie aplikacji do łączenia ultradźwiękowego Zorientowane na praktykę zajęcia prowadzone w naszym
laboratorium ultradźwiękowym z instrukcjami krok po kroku. Montaż i obliczanie parametrów układów drgających, ustawianie, optymalizacja parametrów zgrzewania. Analiza błędów i częste pytania: powszechne problemy z zakresu obróbki.
4. Dostosowane do procesu projektowanie elementów do zastosowań w zgrzewaniu ultradźwiękowym Odpowiednie tworzywa sztuczne, kształt połączenia
zgrzewanego – warsztaty oraz ćwiczenia.
5. Inne zastosowania techniki łączenia metodą ultradźwiękową Nitowanie, rozcinanie ze zgrzewaniem, osadzanie, zaginanie i
zgrzewanie membran.
Seminarium odbędzie się w godz. od 8.30 do ok. 17.00.