W jaki sposób zgrzewanie ultradźwiękowe istotnie pomaga chronić nasze zdrowie? Nowy generator ultradźwiękowy AGM Pro firmy Rinco Ultrasonics pokazuje, co potrafi w produkcji maseczek. Zapewnia przy tym wysoką wydajność i wysoką jakość produktów. Generator ultradźwiękowy jest przeznaczony do cięcia i zgrzewania materiałów termoplastycznych w zautomatyzowanych liniach produkcyjnych i maszynach specjalnych. Ma przy tym nadzwyczaj uniwersalne spektrum zastosowań.
- Prosta integracja w istniejących systemach dzięki elastycznym interfejsom Fieldbus
- Intuicyjna obsługa za pośrednictwem ekranu dotykowego lub aplikacji internetowej
- Odpowiedni do wszystkich zautomatyzowanych procesów cięcia i zgrzewania
- Zastosowania w przemyśle samochodowym, spożywczym, tekstylnym oraz w produkcji opakowań i technice medycznej
- Gwarantowana powtarzalność, odtwarzalność procesów i bezpieczeństwo danych
Nie ma obecnie drugiego takiego produktu na świecie, który byłby produkowany w większych ilościach, niż ma to miejsce w przypadku maseczek. Do wykonania tej niewielkiej rzeczy, która zapewnia nam bezpieczeństwo i chroni nasze zdrowie, potrzebnych jest kilka czynności: trzeba przyciąć materiały lub włókniny, a następnie połączyć je ze sobą i przyczepić gumki. Zautomatyzowana produkcja maseczek z nowym generatorem ultradźwiękowym AGM Pro od specjalistów w tej dziedzinie - firmy Rinco Ultrasonics, ułatwia ich producentom szybką i efektywną realizację dostaw tego kluczowego dla bezpieczeństwa produktu.
Nowy cyfrowy generator ultradźwiękowy może przy tym wykazać się swoimi szczególnymi cechami - z korzyścią dla użytkowników. Generator AGM Pro w pełni odpowiada założeniom Przemysłu 4.0. Z pomocą wymiennych modułów można go zintegrować w dowolnych systemach w każdym otoczeniu, przy czym może się komunikować za pośrednictwem jednego z popularnych interfejsów Fieldbus: Profinet, Profibus, DeviceNet, EtherNet/IP, EtherCAT lub CANopen. Ponadto można skorzystać z interfejsu RS485 oraz cyfrowych i analogowych wejść i wyjść.
Ilustracja: Generator ultradźwiękowy AGM Pro z różnymi opcjami interfejsu Fieldbus
Elastyczne i szybkie wdrożenie jest możliwe dzięki intuicyjnej obsłudze na 3,5-calowym ekranie dotykowym lub w nowej aplikacji internetowej ProConnect, co jest ogromną zaletą w czasach, które często wymagają pracy zdalnej. W ten sposób można na odległość zmieniać parametry, eksportować dane lub nadzorować stan urządzeń w czasie rzeczywistym. Zoptymalizowane procesy zapewniania jakości gwarantuje w tym przypadku wieloetapowe administrowanie danymi użytkowników, zaś z pomocą aplikacji ProConnect możliwe jest nawet zdalne diagnozowanie usterek. Lecz także zainstalowany na miejscu sterownik PLC umożliwia w każdej chwili obsługę generatora ultradźwiękowego AGM Pro.
W bazie danych można zapisać osiem zestawów parametrów, zaś użytkownik może wybierać spośród sześciu trybów zgrzewania. Port USB pozwala na nieprzerwany zapis danych zgrzewania, a ponieważ każdy zestaw danych jest opatrzony znacznikiem czasu, możliwe jest ich dokładne sprawdzenie.
Tak pokaźny zakres funkcji generatora AGM Pro udało się pomieścić w stosunkowo niewielkiej obudowie. Nowy generator ultradźwiękowy jest wyraźnie mniejszy od poprzednika i jest od niego o połowę lżejszy. Z łatwością zmieści się w każdej szafie sterowniczej. Ma dwie różne opcje montażu, zabezpieczone okablowanie i zoptymalizowane zarządzanie chłodzeniem.