
- W pierwszym roku naszego działania pozyskano partnerów w postaci Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Urzędu Miejskiego Brzegu Dolnego. Poza tym nawiązano współpracę naukową z czterema uczelniami z Wrocławia. Dzięki temu naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego, będą mogli, za pośrednictwem ChemiParku, przenosić swoje dokonania naukowe do praktyki gospodarczej. Na współpracy skorzystają również studenci i doktoranci, którym ChemiPark pomoże w realizacji projektów badawczych niezbędnych do uzyskania tytułów magistra lub doktora chemii - tłumaczy Joanna Matryba, rzecznik prasowy ChemiParku.
Flagowym przedsięwzięciem spółki w pierwszym roku jej działania była Akademia ChemiParku. Projekt miał na celu popularyzację nauki chemii wśród młodzieży szkolnej. Podczas szeregu wykładów organizowanych w dolnośląskich szkołach chemicy pracujący w działach badawczo-rozwojowych Grupy PCC Rokita, która od samego początku była zaangażowana w powstanie ChemiParku, pokazywali młodzieży m.in. jak zrobić mydło, majonez czy piankę poliuretanową.
Kolejny rok działalności ChemiPArku zapowiada się bardzo intensywnie. Niebawem zakończona zostanie faza projektowania budynków, które do 2011 r. powstaną na terenie parku. Niedługo potem spółka powinna uzyskać pozwolenia na budowę.
W październiku zostanie złożony wniosek o dofinansowanie budowy ChemiParku z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to za rok o tej porze na terenie parku będzie już można oglądać prace przy budowie Centrum Biznesu oraz Strefy Inwestycyjnej ChemiParku.