
Aplikacja demo, przygotowana przez kolejnego Partnera Comau, firmę TES, ukaże odwiedzającym zminiaturyzowaną linię do paletyzacji, gdzie Racer3 będzie pracował jako robot paletyzujący wraz z czujnikami, przenośnikami, paletami, a nawet mini-owijarką jaka została umieszczona w stanowisku zajmującym mniej niż 2,5m2. Stanowisko ma na celu ukazanie najwyższej wydajności pracy, jaką charakteryzuje się robot Racer3, a także jego prędkość, dokładność i powtarzalność.
Robot SCARA od Comau - czyli Rebel-S został przygotowany przez specjalistów od techniki próżniowej - firmę Fuutonlab, która także jest Partnerem Systemowym firmy Comau. Robot 4-osiowy zostanie użyty do aplikacji Pick&Place gdzie przenosi i sortuje detale pomiędzy poszczególnymi pojemnikami wizualizując pracę z najwyższą precyzją i powtarzalnością.
Druk 3D jest obecnie gorącym tematem w branży przemysłowej, zarówno z punktu widzenia przedsiębiorców, jak i osób prywatnych zafascynowanych nowymi technologiami. Comau do tego rodzaju aplikacji użyło robota Racer7 – 1,4 który dzięki swojej bardzo wysokiej dokładności i sporemu zasięgowi, potrafi precyzyjnie prowadzić filament po zaprogramowanej wcześniej ścieżce tworząc przeróżne modele 3D.
Szerokość asortymentu robotyki Comau obejmuje rodziny robotów małych udźwigów Rebel-S oraz Racer przez roboty średnich udźwigów po produkty do obsługi dużych gabarytów, zarówno do paletyzacji, przenoszenia czy obsługi pras lub aplikacji zgrzewalniczych. Produkty Comau mogą być wykorzystywane zarówno w branży motoryzacyjnej, gdzie roboty są popularne od dawna, a także w tzw. General Industry, gdzie błyskawicznie zyskują na znaczeniu i coraz częściej się pojawiają jako narzędzie stwarzające przewagę konkurencyjną.
Comau, firma należąca do grupy FCA, to światowy lider w produkcji elastycznych systemów automatycznych i integracji produktów. Siedziba główna firmy mieści się we włoskim Turynie, a jej międzynarodowa sieć obejmuje 17 krajów, w których zatrudnia ponad 9 000 osób.
Źródło: Comau