Delitissue, wiodący producent chusteczek higienicznych na polskim rynku, sprzedający swoje produkty pod dobrze znaną marką Regina, podpisał umowę na wykorzystanie palet CHEP do dystrybucji swoich produktów.
Firma Delitissue korzystała dotychczas z systemu wymiany palet białych, jednak problemy logistyczne i operacyjne doprowadziły do podjęcia decyzji o zmianie nośników na drewniane palety CHEP.
- System wymiany białych palet jest trudny do zarządzania i generuje wiele ukrytych kosztów. Są to m.in. koszty zakupu nowych palet, tak by uzupełnić straty w poolu paletowym oraz czas niezbędny do rozstrzygania sporów z dystrybutorami detalicznymi i dostawcami usług logistycznych w związku z ilością wymienianych palet - tłumaczą przedstawiciele firmy Delitissue.
- Dzięki naszym usługom Delitissue korzysta obecnie ze stałych dostaw wysokiej jakości palet i to nawet w okresach największego zapotrzebowania - ocenia Laurent Le Mercier, Country General Manager w CHEP Polska. - Dodatkowo firma zyskała możliwość dokładnego zaplanowania kosztów obrotu paletami, jakiej nie posiadała stosując system wymiany palet białych ze względu na niemożliwe do przewidzenia koszty towarzyszące. Delitissue jest przekonana, że korzystanie z palet CHEP umożliwi jej zwiększenie efektywności w łańcuchu dostaw produktów, a przez to zrealizowanie planów rozwoju.
Bardzo ważne dla Delitissue są również korzyści w zakresie ochrony środowiska związane ze stosowaniem systemu wynajmu palet CHEP. - Stale dbamy o ochronę środowiska, dlatego w miarę możliwości ograniczamy straty opakowań - dodaje rzecznik Delitissue. - Wynajem palet CHEP oznacza ponowne wykorzystywanie tych samych palet w całym łańcuchu dostaw, co jest doskonałym rozwiązaniem ograniczającym wpływ naszej działalności na środowisko naturalne.
Firma CHEP jest światowym liderem w zakresie usług związanych z poolingiem palet i kontenerów. Obsługuje największe przedsiębiorstwa na świecie, np. Procter & Gamble, SYSCO, Kellogg's, Kraft, Nestle, Ford oraz GM.