"Inteligentny" system sterowania Gestica
Innowacyjny system sterowania Gestica opiera się on na zaletach systemu sterowania Selogica, który wyznacza standardy w branży, ale dzięki technologii multi-touch można go obsługiwać intuicyjnie i wydajniej za pomocą gestów. Format 16:9, wysokiej rozdzielczości ekran Full HD zapewnia obraz wysokiej jakości, poprawiając czytelność, nawet przy słabym oświetleniu.Jedną z atrakcji jest nowy element "Easyslider", który umożliwia łatwą i precyzyjną regulację prędkości ruchów oraz wyświetlanie ich za pomocą technologii LED w różnych kolorach podczas konfiguracji. Przyspieszenie i spowolnienie można kontrolować za pomocą "przeciągnięcia palcem" po pasku na krawędzi ekranu.
Sprawdzone funkcje Selogica będą stopniowo integrowane z nową generacją systemów sterowania. Model Allrounder 1120 H jest seryjnie wyposażony w system sterowania Gestica. Pozostałe urządzenia są wyposażane w system sterowania Gestica lub Selogica ND, tj. Selogica o "nowym wyglądzie", który charakteryzuje się konstrukcją panelu sterowania podobną wizualnie do Gestica.
Wszechstronność
W zakresie produkcji elementów lekkich zaprezentowano technologie ProFoam i i MuCell do fizycznego spieniania termoplastów. W obu przypadkach granulat tworzywa sztucznego jest przed wykonaniem wtrysku wzbogacany gazem spieniającym.Wśród zaprezentowanych rozwiązań znalazły się również: technologia dostarczania włókien długich do uplastycznionego tworzywa (Fibre Direct Compounding) czy też technologia wtrysku wspomaganego gazem (GIT).
Hybrydowe, wysokowydajne maszyny Allrounder Hidrive łączą szybkość i precyzję z mocą i dynamiką. O tym, że są one predestynowane do szybkich zastosowań w przemyśle opakowaniowym, świadczy uniwersalny model 630 H w wersji opakowaniowej, który w cyklu 6,4 sekundy produkował 20 łyżek jednorazowego użytku z PS. Hybrydowy system Allrounder 820 H z nowym systemem sterowania Gestica produkował nakrętki na 48-gniazdowej formie w czasie cyklu trwającego 12,7 sekundy.
Centrum Prototypowania
Dzięki ośmiu maszynom freeformer można było w praktyczny sposób przekonać się, że swobodne formowanie tworzyw sztucznych (ARBURG Plastic Freeforming - APF) nadaje się nie tylko do tworzenia prototypów, ale też do przemysłowej produkcji addytywnej elementów funkcyjnych. Podczas Dni Technologii zaprezentowano szereg zastosowań dla wielu różnych branż, w tym medycznej, opakowaniowej czy motoryzacyjnej. Po raz pierwszy zaprezentowano też przetwarzanie PMMA w technologii swobodnego formowania.Dużym zainteresowaniem cieszyły się wykłady ekspertów firmy ARBURG i jej partnerów dotyczące przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ponad 1600 uczestników wzięło udział w prezentacjach na temat konstrukcji lekkich, Przemysłu 4.0, systemu sterowania Gestica czy APF.
Zapraszamy do obejrzenia materiału video i FOTORAPORTU z tego wydarzenia.
Jacek Leszczyński