Rozporządzenie w sprawie gazów fluorowanych znane jako ustawa F-gazowa ograniczy ich dostępność od 1 stycznia 2016 roku. Regulacja narzuca ograniczenie ekwiwalentów CO2 pochodzących z gazów fluorowanych, wprowadzanych na rynek Unii Europejskiej o 7 proc. w porównaniu do roku 2015. Proponowane w rozporządzeniu rozwiązania polegające na stopniowym ograniczaniu i wycofywaniu gazów fluorowanych HFC mają ułatwić Unii Europejskiej osiągnięcie celów w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu. Nowe rozporządzenie może posłużyć do opracowania planu i harmonogramu przejścia od wykorzystania gazów HFC o wysokim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (ang. Global Warming Potential, GWP) do użycia technologii o niskim wskaźniku GWP.
W związku z tym jeden z producentów gazów HFC, firma Chemours, ogłosiła podwyżkę cen w Unii Europejskiej od dnia 1 stycznia 2016 r. na produkty: Suva 404A, Suva 507, Suva 407A i Suva 410A (o 15 proc.) oraz Suva 407C i Suva 134a (o 10 proc.).
Oprócz wodorofluorowęglowodorów (HFC) firma posiada w swojej ofercie także czynniki Opteon (Opteon XP40 i Opteon XP44) - rozwiązania chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego. Mogą być one stosowane z powodzeniem na terenie Unii Europejskiej.
Chemours jest światowym liderem w dziedzinach technologii tytanowej, tworzyw fluoropolimerowych oraz środków chemicznych. Komponenty Chemours są wykorzystywane w produkcji tworzyw sztucznych i powłok, chłodnictwie i klimatyzacji, górnictwie i rafinacji ropy naftowej oraz wielu innych obszarach produkcji przemysłowej. Swoje flagowe produkty spółka oferuje pod markami: Teflon, Ti-Pure, Krytox, Viton, Opteon i Nafion. Spółka z siedzibą główną w Wilmington (USA) zatrudnia około 9 tys. pracowników w 37 zakładach produkcyjnych, obsługujących ponad 5 tys. klientów z Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, krajów Azji i Pacyfiku oraz Europy.