Oferta kierowana jest do firm, które chcą zabezpieczyć dobrze ładunek przed czynnikami zewnętrznymi. Od chwili powstania w 1969 roku, Savopak specjalizuje się w opakowaniach zwrotnych i tych wielokrotnego użytku, wykonanych ze sklejki. Fińska firma dostarcza opakowania między innymi do znanych skandynawskich producentów z sektora przemysłu obronnego, czy motoryzacyjnego.
- Doświadczenia w opracowywaniu i wytwarzaniu opakowań powstało poprzez lata intensywnej współpracy z przemysłem. Z jednej strony faktycznie, w Skandynawii cenione są proste rozwiązania - nie mniej jednak równocześnie powinny być trwałe i dostosowane do indywidualnych wymagań. Finowie specjalizują się w realizacji trudnych zleceń - podkreśla Daniel Brzeski.Nabywcy usług opakowaniowych coraz częściej stawiają wymagania znacznie przekraczające klasyczne rozumienie opakowania i transportu. Owszem na rynku jest dostępna cała masa powiedzmy umownie "skrzyń", ale generalnie rzecz ujmując projektowane i oferowane są one z pewnych grupach wielkościowych.
- Jeżeli, jakieś opakowanie okazuje się za małe, wtedy ewentualnie klientowi proponuje się większe z sugestią, że przecież można dopchać wypełniaczem - mówi Daniel Brzeski. - Nasza filozofia jest zupełnie inna. Chcemy pomóc rozwiązać problem i poza standartowymi opakowaniami, proponujemy rozwiązania ściśle dostosowane do indywidualnych potrzeb - zapewnia prezes.
Just In Time
System dostaw opakowań i samych ich wybór pozwala na redukcję ponoszonych z tego tytułu kosztów. To oznacza oszczędności, których dziś szuka każde przedsiębiorstwo. HddPak oferuje na polskim rynku, system dostaw Just In Time, czyli dokładnie na czas. - Zarządzanie w ten sposób procesem produkcyjno-magazynowym to szansa na kolejne redukcje kosztów - podkreśla Tomasz Król ekspert i doradca z kancelarii doradców VERBIS wprowadzającej w polskich firmach zasady KAIZEN, czyli ciągłego doskonalenia.W ocenie Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Opakowań (COBRO) polski przemysł opakowaniowy wytwarza rocznie ok. 4 mln ton opakowań ze szkła, papieru, kartonu, drewna, tworzyw sztucznych, metali, tekstyliów oraz opakowań wielomateriałowych. Konsumpcja opakowań w Polsce na głowę wynosi ok. 105 kg rocznie.