Zasada działania polega na zamknięciu (wersja NO), bądź otwarciu (wersja NC) styku w czujniku zbliżeniowym poprzez pływak z elementem magnetycznym. Pływak porusza się w pionie, wewnątrz wskaźnika kolumnowego, adekwatnie do poziomu cieczy w zbiorniku. Miejsce zadziałania czujnika określa użytkownik poprzez przesunięcie uchwytu czujnika wzdłuż osi wskaźnika kolumnowego i jego zablokowanie za pomocą wkrętu dociskowego.
Jedną z podstawowych zalet SLCK jest możliwość zdefiniowania położenia czujnika (lewa bądź prawa strona) oraz punktu jego zadziałania (wzdłuż osi wskaźnika) oraz możliwość zmiany położenia punktu zadziałania czujnika nawet w trakcie eksploatacji. Ponadto można zamontować jeden, dwa lub większą liczbę czujników (pod warunkiem spełnienia wymagań dotyczących poprawnej pracy czujników opisanych w karcie katalogowej). W przypadku uszkodzenia samego czujnika nie trzeba kupować wskaźnika kolumnowego, ponieważ produkty te funkcjonują osobno. Rozwiązanie umożliwia kontrolę elektryczną poziomu cieczy również w wysokich zbiornikach. Zestaw może pracować w temperaturze od -30 st. C do +80 st. C i objęte jest klasą ochrony IP 65 zgodnie z IEC 529.
Dodatkowo połączenie zestawu SLCK ze wskaźnikiem HCK-GL w wykonaniu nierdzewnym zapewnia elektryczną kontrolę poziomu dla wymagających cieczy takich, jak np. roztwory glikolu.
Kolumnowe wskaźniki poziomu ze złotym medalem
- Strony:
- 1
- 2