Komisja Konkursowa w składzie:
- prof. dr hab. inż. Marek Bieliński
- prof. dr hab. inż. Elżbieta Bociąga
- Jerzy Domeracki
- Stanisław Grabowski
- dr hab. inż. Marek Szostak, prof. PP – Przewodniczący Komisji Konkursowej
w kategorii maszyny, narzędzia i urządzenia obróbcze
Główną nagrodę w konkursie targowym – Andrychowska Fabryka Maszyn Defum S.A. za Pionowe centrum obróbkowe R1000 z 4 i 5 osią
Wyróżnienie w konkursie targowym – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników za Prototypową wytłaczarkę W25i z innowacyjnym systemem grzania
Wyróżnienie w konkursie targowym – Seco Tools Poland za Oprawki z systemem tłumień drgań Steadyline
Wszystkie nagrody traktujemy bardzo poważnie. Szczególnie tę, gdyż na Targach Innoform jesteśmy pierwszy raz. Chcemy zaznaczyć naszą obecność w tym regionie – polskiej dolinie narzędziowej – dlatego wystawianą obrabiarkę skonfigurowaliśmy z myślą o oczekiwaniach naszych potencjalnych Klientów z branży narzędziowo-przetwórczej – mówi Prezes Artur Bartkowiak z Andrychowskiej Fabryki Maszyn Defum S.A.
w kategorii techniki pomiarowe i przyrostowe oraz oprogramowanie CAE
Główną nagrodę w konkursie targowym – Oberon 3D L. Pietrzak i Wspólnicy Sp.j. za Współrzędnościową optyczną maszynę pomiarową SNAPTM DM 100 amerykańskiej firmy QVI Inc.
Wyróżnienie w konkursie targowym – PHU Faktor Piotr Pachczyński za Pasametr cyfrowy firmy Feinmess Suhl
Nagroda przede wszystkim potwierdza skuteczność i zalety tej maszyny pomiarowej. Uznanie w oczach jury bardzo nas cieszy. Uważam, ze konkurs pozwoli na dodatkową promocję SNAP TM DM 100, bo Klienci bardzo chętnie interesują się rozwiązaniami oficjalnie docenionymi przez profesjonalne jury – mówi Leszek Pietrzak z firmy Oberon 3D.
w kategorii technologie wytwarzania
Główną nagrodę w konkursie targowym – Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za Sposób wygładzania powierzchni elementów funkcjonalnych wykonywanych metodami przyrostowymi
Zdobycie nagrody daje nam dodatkową możliwość do zaprezentowania się, szczególnie w północnej Polsce. Jest też okazją na pokazanie Instytutu jako jednostki idącej z duchem czasu. Śledzimy oczywiście innowacje w przemyśle i chcemy być z nimi na bieżąco, a nagroda potwierdza, że dobrze nam to wychodzi. W komisji zasiadali zarówno przedstawiciele nauki, jak i praktycy reprezentujący biznes. Dla nas to bardzo cenne. My jako Instytut jesteśmy łącznikiem pomiędzy tymi dwoma światami – mówi dr inż. Daniel Toboła z Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania.
Konkurs był organizowany po raz pierwszy, ale już dziś wiadomo, że w przyszłości będzie kontynuowany, m.in. ze względu na bardzo duże zainteresowanie firm.