Dzięki zastosowaniu specjalistycznych materiałów, w tym kauczuku silikonowego MVQ w kolorze szarym (RAL 7040), certyfikowanym zgodnie z FDA (U.S. Food and Drug Administration), nowe elementy mogą być montowane w maszynach i urządzeniach spożywczych, farmaceutycznych lub medycznych. Zadaniem wibroizolatorów jest minimalizowanie drgań pracujących maszyn i urządzeń oraz redukowanie hałasu.
Nowe wibroizolatory charakteryzują się dużą odpornością na korozję, mogą pracować w kontakcie z chemikaliami i w bardzo szerokim zakresie temperatur od +200oC do -50 stopni Celsjusza.
Rys.1 Wibroizolatory DVF.6 i DVF.7
Standardem jest twardość 55 w skali Shore A, natomiast twardość 40 i 70 są możliwe na zamówienie dla odpowiednich ilości. Nowe elementy wibroizolacyjne są dostępne w wersji DVF.6, t.j. z trzpieniem gwintowanym oraz DVF.7 z wtopką z otworem gwintowanym i znakomicie uzupełniają szeroką gamę wibroizolatorów wykonanych z gumy naturalnej NR o różnych kształtach i twardościach.
Rys.2 Wibroizolatory z gumy naturalnej NR z serii DVA
Zastosowane materiały pozwalają na użycie wibroizolatorów serii DVF w aplikacjach medycznych, farmaceutycznych lub spożywczych, nawet w bezpośrednim kontakcie z produktem spożywczym, do czego nie nadawały się dostępne dotychczas wibroizolatory.
Źródło: Elesa+Ganter