Plastigo szkolące swoich klientów już od niemal dekady, przygotowuje kolejną ofertą poszerzającą wiedzę przetwórców na nadchodzący rok. W programie poza standardowymi tematami dotyczącymi podstawowej wiedzy z chemii i przetwórstwa polimerów, pojawią się szkolenia omawiające najbardziej popularne wady wyprasek, wprowadzenie do tematu przetwórstwa elastomerów, a także nowości: kolejne szkolenie z symulacji procesu wtryskiwania oraz wykorzystanie w przetwórstwie polimerów biodegradowalnych.
W cyklu szkoleń Plastigo na 2023 rok nie zabraknie znanych już zagadnień omawiających właściwości tworzyw, efektywne metody wtryskiwania, budowę formy wtryskowej, ustawianie procesu wtrysku - i to w dwóch wariantach: podstawowym oraz zaawansowanym. Niezmiennie zainteresowaniem cieszą się szkolenia dotyczące wad wyprasek, stąd tegoroczna nowość - szkolenie poszerzające tą tematykę. Zgodnie z oczekiwaniami klientów w programie pojawił się także temat dotyczący elastomerów oraz zagadnienie nurtujące branżę przetwórstwa tworzyw - polimery biodegradowalne w przetwórstwie, których wykorzystanie w przyszłości, za sprawą m.in. ustawodawstwa unijnego, może okazać się nieuniknione.
- Na cały nadchodzący rok zaplanowanych zostało 15 szkoleń otwartych organizowanych w siedzibie marki w Częstochowie oraz dwa szkolenie specjalne: „Warsztat Mistrza z Szymonem Ziębą”. Na życzenie klientów organizowane są także szkolenia zamknięte z tematyki przewidzianej w programie, organizowane w siedzibie klienta. Zapraszamy chętnych na pierwsze szkolenie z cyklu, czyli „Wszystko o tworzywach”, które odbędzie się 27 stycznia w Częstochowie. Cały harmonogram cyklu na ten rok dostępny jest na naszej stronie internetowej - informuje Katarzyna Pichlak z Plastigo.