Reindustrializacja – wyzwaniem dla polskich inżynierów i przedsiębiorców
To XIV Forum Inżynierskie stanowić będzie kontynuację idei poprzednich Forów, które od 2003 roku organizuje Naczelna Organizacja Techniczna – Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych.Reindustrializacja uznana została w Unii Europejskiej za bardzo ważne zadanie dla wszystkich krajów członkowskich. Również Polska powinna wspierać rozwój wybranych gałęzi przemysłu oraz efektywnie wykorzystywać posiadany przez niego potencjał, tak jak zakłada Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. W przemyśle powstaje najwięcej innowacji a w tej gałęzi gospodarki pracuje najwięcej polskich inżynierów i techników oraz najwięcej jest firm i przedsiębiorstw. Tu także koncentruje się najwięcej instytutów badawczych i centrów badawczo-rozwojowych. W tej gałęzi gospodarki skupia i rozwija swą działalność większość Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, którym najbliższa jest realizacja zadań związanych z reindustrializacją podejmowaną przez polskie firmy i przedsiębiorców.
Forum zaplanowano na 6 czerwca, odbędzie się w pawilonie 15, sala 1.G, w godzinach: 10.15 - 15.00.
Innowacje w zastosowaniach przemysłowych
To tytuł seminarium organizowanego przez Instytut Obróbki Plastycznej z Poznania. Zajmujący się na co dzień opracowywaniem, badaniem i wdrażaniem technologii, maszyn, urządzeń i narzędzi do pozahutniczej obróbki plastycznej, podczas targów dostarczy Państwu kompleksowej wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań technologicznych z zakresu obróbki plastycznej metali.Seminarium odbędzie się 7 czerwca, w pawilonie 15, sala 1A, w godzinach: 9.30-14.00.
Dzień Stali Nierdzewnych
W jednym miejscu i w tym samym czasie spotkają się przedstawiciele największych przedsiębiorstw z branży działających na polskim oraz europejskim rynku. Będzie to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń, wysłuchania interesujących, merytorycznych wystąpień, wzięcia udziału w dyskusji na temat aktualnych problemów branży oraz zapoznania się z ofertą czołowych graczy na rynku. Podczas Dnia Stali Nierdzewnych zorganizowana zostanie konferencja, w czasie której będzie mowa m.in. o tym: jak polityka antydumpingowa UE wpływa na sytuację europejskiego sektora stali; nierdzewnych; czy popyt na stale nierdzewne w Polsce będzie rósł; jaka jest przyszłość hut stali nierdzewnych na Starym Kontynencie; jak polscy dystrybutorzy i przetwórcy stali nierdzewnych zdobywają rynek europejski. Zaprezentowane zostaną także: zastosowania stali nierdzewnych w szeroko rozumianych konstrukcjach (np. budownictwo, mała architektura); przykłady wykorzystania stali nierdzewnych w nowoczesnych gałęziach przemysłu.Organizatorzy zapraszają 8 czerwca, do pawilonu 15, sala 1.F, w godzinach: 9.00-15.30.