
- Produkcja środków ochrony roślin jest jednym z najważniejszych filarów Grupy Ciech - powiedział Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Grupy Ciech. - Nasza strategia zakłada intensywny rozwój tego obszaru. Chcemy, żeby nasze środki ochrony roślin jeszcze lepiej odpowiadały na zapotrzebowanie nowoczesnego rolnictwa. Cieszę się, że dzięki rozpoczynającej się współpracy z tak szacowną uczelnią jaką jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego będziemy mogli czerpać inspirację do wdrażania innowacyjnych rozwiązań w naszej produkcji i jednocześnie wspierać rozwój nauki.
Z ramienia SGGW umowę podpisali prof. dr hab. Jan Niemiec, prorektor ds. nauki oraz prof. nadzw. dr hab. Grażyna Garbaczewska, dziekan Wydziału Rolnictwa i Biologii.
- Jest mi niezmiernie miło rozpocząć współpracę pomiędzy największym w Polsce uniwersytetem przyrodniczym i największym krajowym producentem Środków Ochrony Roślin - powiedział prof. Niemiec. - Nasze jednostki, oprócz pozycji krajowego lidera, łączą przede wszystkim obszary badawcze. Mam nadzieję, że dzięki wspólnym cechom takim jak innowacyjność i kreatywność, nasza współpraca przyczyni się do wspólnych sukcesów. Dzisiejsze spotkanie jest dowodem na to, iż 200-letnia tradycja kształcenia rolniczego w Polsce pielęgnowana przez naszą uczelnię jest zawsze aktualna.
Podczas spotkania bezpośredniego partnera umowy z SGGW - Zakłady Chemiczne Organika-Sarzyna - reprezentował prezes Andrzej Kopeć.
- Wierzę, że połączenie sił, wymiana wiedzy i doświadczenia przysłuży się rozwojowi zarówno nauki jak i naszych produktów z korzyścią dla polskiego rolnictwa - powiedział prezes Kopeć.