
Aktywna bariera została osiągnięta poprzez odpowiednią technologię usuwania wolnych rodników tlenu. Bariera pasywna (o ile jest wymagana) może być tworzona, w zależności od wymagań, poprzez dodawanie naftalenów bądź wielu dodatków. W przeciwieństwie do innych technologii system M&G do usuwania wolnych rodników tlenu ma tę ważną zaletę, że jest wywoływany aby reagować z tlenem wtedy, gdy butelka jest wypełniona napojem.
M&G rozpoczyna wprowadzanie materiału w Europie poprzez M&G’s Packaging Business Unit. Cena tworzywa będzie wyższa od ceny standardowego PET o około 330 - 650 Euro za tonę. W Ameryce Północnej tworzywo pojawi się prawdopodobnie od 3 kwartału 2003 roku.
"Wierzę, że nowa rodzina tworzyw M&G dla jednowarstwowych opakowań znacznie przyspieszy penetrację PET jako preferowanego materiału dla butelek do napojów wrażliwych na tlen w tym soków i piwa i wyprze butelki szklane i puszki. Opakowania PET niosą dla konsumentów wiele zalet, nadają się także do recykling. Przeprowadziliśmy kilkanaście badań, które wykazują, że nasze nowe tworzywa nadają się do recyklingu tak samo jak opakowania ze standardowego PET" - powiedział Marco Ghisolfi, prezes i udziałowiec M&G.
Więcej informacji: www.mgpolymers.com