Plast-Box stawia na opakowania oksy-biodegradowalne

Plast-Box stawia na opakowania… Firma Symphony Enviromental wydała spółce Plast – Box certyfikat, potwierdzający iż jest ona akredytowanym użytkownikiem technologii oksy-biodegradacji z dodatkiem d2w w swoich wyrobach. Jednocześnie Plast-Box rozpoczął sprzedaż tych opakowań na polskim rynku.

- Zakres odbiorców opakowań oksy-biodegradowalnych może być nieograniczony, od opakowań chemicznych do spożywczych. To nowość na naszym rynku, więc ciężko powiedzieć czy jest już bardzo duże zainteresowanie nimi. Wiemy jednak, że nie tylko my pracujemy nad wprowadzeniem takich opakowań, także konkurencja zainteresowała się już tematem, więc można założyć, że w najbliższej przyszłości popyt na nie będzie rósł – mówi w rozmowie z naszym serwisem Artur Skonieczny z działu marketingu Plast – Box. – Ze swojej strony chcemy pobudzić tych producentów, którzy deklarują się jako proekologiczni i w swoich działaniach stawiają na rozwiązania w zgodzie z naturą i takich opakowań potrzebują. Jako Plast-Box sami mamy wpisane w działalność bycie firmą społecznie odpowiedzialną, więc zainwestowaliśmy w technologię, która wychodzi naprzeciw tym deklaracjom. Zastosowanie w naszych opakowaniach dodatków d2w powoduje, że stają się one zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego – kończy Artur Skonieczny.

Plast-Box stawia na opakowania oksy-biodegradowalne


Warto wiedzieć, że d2w to specjalne dodatki do tworzyw sztucznych, które powodują oksy-biodegradację, czyli proces samodegradacji tworzywa sztucznego. Proces zachodzi w warunkach tlenowych, rozpoczyna się niezależnie od miejsca do którego trafi odpad i jest inicjowany przez naturalne czynniki takie jak woda, temperatura czy światło. Substancje te są następnie bioasymilowane przez mikroorganizmy i stają się całkowicie nieszkodliwa dla środowiska.

Co istotne, stosowane ze standardowymi tworzywami, mogą być programowane już na etapie produkcji, aby ulec degradacji w określonym przez zamawiającego czasie. Moment, w którym rozpoczyna się proces degradacji tworzywa zależy od kompozycji d2w dodanego podczas produkcji. Założony czas, w którym produkt ulegnie degradacji może wynieść od 60 dni do pięciu lat po zadziałaniu czynników inicjujących degradację.

Na polskim rynku dystrybutorem dodatku d2w jest firma Ecoplastic Technologies.

Czytaj więcej:
BIZNES START

Tworzywa biodegradowalne / kompostowalne, biopochodne, dodatki biodegradowalne, dodatki antybakteryjne i antygrzybiczne, torby wielokrotnego użytku Applebag

Polska
Dariusz Obarek, Bio-Fed
Dariusz Obarek, Bio-Fed
*.156.138.204

Wysłany: 2018-10-04 11:30:41

Co za bzdura! Tworzywa czy dodatki "Oxo-bio" są gorsze niż azbest! Przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska „mikroplastikami”. Ponadto tworzywa te nie nadają się do efektywnego, długoterminowego ponownego użycia, recyklingu na skalę przemysłową lub kompostowania, co oznacza, że nie mogą być częścią Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Zachęcam do lektury: https://www.european-bioplastics.org/bioplastics/standards/oxo-degradables/

Reportaże

Forum