W ramach kompleksowej wizji dostarczania jak najbardziej kompletnego zestawu narzędzi wspierających globalną branżę obróbki addytywnej, Siemens zaprezentował plany nowej platformy współpracy online, stworzonej w celu zaoferowania światowemu przemysłowi możliwości projektowania produktów i drukowania 3D na żądanie.
Platforma produkcji części, opracowywana przez firmę Siemens PLM Software i ogłoszona na targach Hanower Messe 2017, zapewnia środowisko umożliwiające łączenie wszystkich członków globalnej społeczności produkcyjnej w celu zmaksymalizowania wykorzystania zasobów, zapewnia także dostęp do wiedzy specjalistycznej w zakresie obróbki addytywnej oraz poszerza możliwości biznesowe. Dla przykładu, poprzez umożliwienie nawiązania kontaktu pomiędzy nabywcami części a przedsiębiorstwami, platforma pozwala swoim członkom na drukowanie 3D elementów na żądanie, na całym świecie. Ponadto platforma obejmie możliwości współpracy mające na celu pomoc w usprawnieniu procesu wspólnego wprowadzania innowacji i przyspieszenia procesu przyjęcia drukowania 3D jako powszechnego sposobu produkcji części przemysłowych.
- Siemens to jedyna firma, która zajmuje się różnorodnymi potrzebami wszystkich uczestników rynku obróbki addytywnej - od projektantów i inżynierów, do producentów, producentów OEM drukarek 3D, dostawców materiałów i dostawców oprogramowania - poprzez kompleksowy zestaw rozwiązań dla rozproszonej produkcji dodatków przemysłowych oraz wspólnego wprowadzania innowacji - powiedział Tony Hemmelgarn, Prezes i Dyrektor Generalny Siemens PLM Software. - Dzisiejsza zapowiedź, poprzez platformę mającą na celu łączenie ludzi, technologii, sprzętu i wiedzy niezbędnej do skutecznego wykorzystania wzajemnych możliwości biznesowych, potwierdza pozycję lidera firmy Siemens.
Siemens wprowadza platformę produkcji części w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na globalny dostęp na żądanie do wiedzy z dziedziny obróbki addytywnej i najnowszych technologii. Platforma stworzy ekosystem online, którego członkami będą wysoko wykwalifikowani eksperci z różnych dziedzin, tacy jak projektanci produktów, warsztaty wytwarzające produkty na specjalne zamówienia, nabywcy części, producenci OEM drukarek 3D, dostawcy materiałów, dostawcy usług eksperckich, mikrofabryki i wiele innych. Członkowie będą mogli nawiązywać kontakt w czasie rzeczywistym z innymi członkami w celu zainicjowania wspólnego wprowadzania innowacji do produktów przy użyciu najnowszych narzędzi do produkcji dodatków.
Na przykład globalna sieć ekspertów mających dostęp do tego samego portalu mogłaby uczestniczyć i przyczynić się do zaprojektowania i opracowania zmodyfikowanego produktu do obróbki addytywnej. Również nabywcy części mogliby korzystać z platformy w celu szybkiego znalezienia specjalistycznych usług, ulepszenia harmonogramu pracy i redukcji czasu potrzebnego na uzyskanie odpowiednich ilości elementów docelowych w danej lokalizacji. Jednocześnie, dostawcy usług produkcyjnych mogliby stworzyć ciąg zleceń na projekty nowej generacji, maksymalizować wykorzystanie maszyn i rozszerzać swoją działalność. Wreszcie, producenci OEM drukarek 3D mogliby komunikować się ze społecznością w zakresie najnowszych systemów, technologii i wiedzy eksperckiej w zakresie powtarzalnej produkcji części przemysłowych.
Poprzez wymianę informacji i wiedzę praktyczną członkowie będą mieli okazję zwiększyć wydajność, zwiększyć wiedzę, usprawnić wspólne wprowadzanie innowacji oraz przyspieszyć proces przejścia technologii produkcji dodatków na nowy poziom.
Przewiduje się, że nowa platforma cyfrowa zostanie uruchomiona w połowie 2018 roku.