- aktualizować zarejestrowany sprzęt i wybierać opcje analiz na podstawie zaleceń serwisowych,
- śledzić stan próbek w laboratorium,
- podejmować dalsze kroki bezpośrednio po otrzymaniu wyników analizy,
- udostępniać krytyczne wyniki współpracownikom w bezpiecznym środowisku chronionym hasłem.
Oprócz analizy oleju, należy regularnie kontrolować wzrokowo pracę sprzętu i dokumentować pracę układu hydraulicznego. Dane z inspekcji można wykorzystać do ustalenia optymalnego terminarza prac serwisowych i wymiany krytycznych komponentów hydraulicznych, takich jak filtry, odpowietrzniki, zawory, węże, wymienniki ciepła i pompy. Należy również przeprowadzić kompleksową diagnostykę wycieków, szczególnie w przypadku stwierdzenia nadmiernego zużycia oleju hydraulicznego podczas rutynowej kontroli systemu.
Stosując wysokiej jakości oleje i skuteczny program analiz oleju i sprzętu, producenci z branży tworzyw sztucznych mogą uzyskać przewagę konkurencyjną, zwiększyć wydajność produkcji i ograniczyć zużycie energii przez maszyny. Więcej informacji o olejach Mobil DTE 10 Excel, programie analiz olejowych Mobil Serv℠ Lubricant Analysis oraz innych produktach i usługach Mobil dla przemysłu znajdziesz na stronie www.mobilindustrial.com lub u autoryzowanych dystrybutorów olejów i smarów Mobil (www.dexol.pl, www.ekonaft.com.pl, www.mobipol.pl, www.smartplus.pl).
*Wydajność energetyczna produktów serii Mobil DTE 10 Excel określa wyłącznie wydajność oleju w porównaniu do konwencjonalnych olejów hydraulicznych marki Mobil. Technologia produktów pozwala na wyższą o 6% wydajność pompy hydraulicznej w porównaniu z produktami serii Mobil DTE 20 w testach przeprowadzonych w warunkach kontrolowanych w standardowych zastosowaniach hydraulicznych. Wyniki jakie produkt osiągnął w zakresie oszczędności energii zostały uzyskane w testach przeprowadzanych zgodnie ze wszystkimi stosownymi standardami i protokołami branżowymi.
Mohamed Mourad, Industrial Marketing Advisor, EAME, ExxonMobil