Ideą Epli jest stworzenie biznesowej platformy komunikacyjnej, która umożliwi nawiązanie kontaktów przyczyniających się do rozwoju firmy, a tym samym całej branży. Tylko wydarzenie targowe, gwarantuje zapoznanie się z nowinkami technologicznymi, co z pewnością pozytywnie wpłynie na jakość świadczonych przez Państwa firmy usług.
Podczas tegorocznej edycji, wielu wystawców nawiązało cenne kontakty, które dobrze rokują na przyszłość. Profesjonalni zwiedzający dla których ważne są nowinki technologiczne oraz praktyczna wiedza z zaciekawieniem słuchali konferencji i seminariów temu poświęconych. Dzięki interaktywnym spotkaniom pomiędzy wysokiej klasy profesjonalistami, a autorytetami cenionymi w branży takimi jak prof. dr hab. inż. Bolesław Jurkowski, prof. dr hab. inż. Tomasz Sterzyński, dr inż. Dorota Czarnecka-Komorowska czy dr inż. Marek Szostak, targi stają się platformą wymiany doświadczeń, które owocują pionierskimi rozwiązaniami w branży.
W tej edycji dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta związana z przetwórstwem gumy. Jest to dla nas sygnał, aby w następnej edycji poszerzyć ofertę związaną z tym sektorem. Targowe nowości, z jakimi zwiedzający mogli się zapoznać w tej edycji, to m.in.:
- rodzina wypełniaczy kredowych, które skutecznie obniżają koszty produkcji produktów finalnych,
- płynne barwniki, które poprawiają właściwości plastyczno-fizyczne profili okiennych,
- wtryskarki do tworzyw sztucznych, pozwalają zaoszczędzić do 60% energii elektrycznej przy jednoczesnym zmniejszeniu czasu wytwarzania detalu,
- system, który pozwala na monitorowanie efektywnej pracy, postojów, dostępności, wydajności, efektywności pracy maszyn w czasie rzeczywistym oraz zgromadzi pełną informację na temat eksploatacji maszyny,
- obszar zdobienia metodą tampoprintu (obszar uzupełnienia lakierni),
- wtryskarka specjalnie zaprojektowane dla zastosowań mikrowtrysku i form jednokrotnych,
- agregat wtryskowy przy pomocy którego można przekształcić każdą wtryskarkę prosto, szybko i oszczędnie we wtryskarkę wielokomponentową.