Rodzaje wytłaczarek jakie poddano omówieniu to konwencjonalne, jednoślimakowe lub ze ślimakiem barierowym z gładkim cylindrem oraz wytłaczarki jednoślimakowe z wymuszonym zasilaniem i rowkowanym cylindrem. Typowa wytłaczarka do linii folii rozdmuchiwanej to taka z cylindrem gładkim lub rowkowanym lub też trójstrefowy ślimak, ewentualnie ślimak barierowy z częściami mieszającymi lub bez nich.
Pewną część swojego wykładu Gianmarco Cortivo przeznaczył na scharakteryzowanie linii do folii wielowarstwowej. Przytoczona przez najnowsza linia do współwytłaczania powinna obejmować zasilanie i dozowanie, wytłaczanie, sterowanie elektryczne, formowanie, chłodzenie, kształtowanie, odprowadzanie, nawijanie, automatykę.
Końcowa część wykładu poświęcona była omówieniu zagadnienia jakim jest technologia folii wylewanej. Polega ona na przekształceniu granulatu lub peletów żywic termoplastycznych w folię o grubości 10 - 60 mikronów. Obejmuje stopienie granulatu w wytłaczarce, kształtowanie stopu w płaskiej głowicy szczelinowej w celu utworzenia płaskiej folii, chłodzenie folii na bębnie chłodzącym oraz rozciąganie folii w kierunku wzdłużnym z wysoką prędkością i w ostatnim etapie zbieranie folii na wałkach.
Typową linię do wielowarstwowej folii wylewanej można zobaczyć poniżej: