
Dlaczego to właśnie tego typu drukarnie najchętniej sięgają po wspomnianą maszynę? Przede wszystkim dlatego, że to właśnie one niezwykle często wykonują różnego typu opakowania składane. I tutaj pomocna okazuje się być właśnie maszyna Easygluer, dzięki której możliwe jest nie tylko drukowanie opakowań, ale także ich składanie i sklejanie.
Urządzenie wprawdzie nie jest przeznaczone do prowadzenia produkcji na skalę masową, to jednak jego atutem jest zdolność produkcji szerokiej gamy wysokiej jakości pudełek. Odbywa się to w sposób wysoce produktywny i przy minimalnej ilości odpadów.
Jakimi danymi technicznymi może pochwalić się Easygluer firmy Heidelberg? Maksymalna prędkość urządzenia osiąga poziom 300 m/min. Obsługuje papier o gramaturze 200 - 600 g/mkw. i tekturę falistą typu N, F i E. W ciągu godziny jest w stanie wykonać składanie 50 tys. opakowań w kształcie pudełek, jeśli chodzi o czteropunktowe pudełka składane, to wydajność osiąga granicę 35 tys. sztuk.
- Easygluer jest odpowiedni zwłaszcza dla drukarń akcydensowych, które pragną poszerzyć swój model biznesowy i świadczyć pełną gamę usług. Dodatkowo stanowi on także ciekawe rozwiązanie dla firm specjalizujących się w produkcji pudełek. Dzięki niemu będą one mogły rozszerzyć swoje zdolności produkcyjne lub zastąpić przestarzałe składarko-sklejarki - informują przedstawiciele firmy Heidelberg.
W przypadku Easygluer warto wiedzieć, że za wysoką jakość produktu odpowiada opcjonalny moduł wyrównywania, który zapewnia dokładne zaopatrywanie w arkusze. Właściwość ta dotyczy także asymetrycznych arkuszy, których obróbka wiąże się zwykle z problemami. Tym razem jednak kłopoty nie powinny wystąpić nawet w przypadku materiałów sprawiających zazwyczaj trudności, jak ma to miejsce choćby w przypadku tektury falistej. Uniknięcie perturbacji będzie możliwe ponieważ moduł wyrównywania precyzyjnie wyrównuje arkusze i wysyła je do modułu wstępnego złamywania. Tym samym podnosi to niezawodność produkcji i skraca czas przygotowania w podajniku.
Dalsza obróbka przebiega już bezproblemowo i gładko. Moduł wstępnego złamywania, moduł wykonywania zamknięć oraz stacja złamywania posiadają centralny system górnego i dolnego transportu. System ten wyposażony jest w rolki transportowe z lekkiego aluminium, które bezpiecznie przenoszą arkusze do każdej stacji. Warto podkreślić, że nawet arkusze dużych rozmiarów o szerokości dochodzącej do jednego metra swobodnie przemieszczają się przez maszynę. Następnie zaś zostają sklejone w stacji złamywania o długości 2,9 metra, a potem ostrożnie złożone i w końcu dociśnięte.
- Szeroka gama pudełek, które może wykonywać Easygluer oraz mnogość jego możliwości oferują drukarniom akcydensowym możliwość zapewnienia niemal całego spektrum składanych i klejonych opakowań. Dzięki takim funkcjom jak moduł wyrównywania i urządzenie szybkiego dociskania, które zapewnia niezawodną produkcję, gwarantowane są również wysoka jakość i łatwa obsługa - przyznaje producent maszyny.
Działająca również z powodzeniem na rynku polskim, niemiecka firma Heidelberg jest dostawcą kompleksowych rozwiązań dla szeroko rozumianego rynku poligraficznego i opakowaniowego. Koncern dysponuje 250 oddziałami w 170 krajach. Zatrudnia ponad 10 tys. osób.