Targi K 2022: Światowy przemysł tworzyw sztucznych i gumy współpracuje na rzecz ochrony klimatu, gospodarki o obiegu zamkniętym i cyfryzacji.
Targi K w Düsseldorfie nie bez przyczyny są uważane za najważniejsze na świecie miejsce spotkań całej branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. To tutaj wystawcy z całego świata przyjeżdżają, aby zademonstrować efektywność i innowacyjność branży oraz aby wspólnie z odwiedzającymi targi aktywnie wytyczać nowe kierunki na przyszłość. Te zaś wyraźnie prowadzą w stronę ochrony klimatu, gospodarki o obiegu zamkniętym i cyfryzacji - i są to trzy deklarowane przez branżową społeczność kluczowe tematy K 2022.
Otwarta wymiana poglądów i dialog na temat innowacji zorientowanych na rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju również będzie jednym z głównych tematów tegorocznej wystawy K w Düsseldorfie.
Październikowe spotkanie stwarza idealne warunki do intensywnego nawiązywania kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami z całego świata, ponieważ nigdzie indziej międzynarodowy przemysł tworzyw sztucznych i kauczuku nie jest tak licznie reprezentowany w jednym miejscu jak dzieje się to podczas targów K.
W tym roku szczególnie licznie reprezentowani będą dostawcy z Europy, przede wszystkim z Niemiec, Włoch, Austrii, Turcji, Holandii, Szwajcarii i Francji, ale także z USA.
Jednocześnie targi K wyraźnie odzwierciedlają zmiany na rynku światowym: liczba firm z Azji od kilku lat utrzymuje się na niezmiennie wysokim poziomie. Szczególnie mocno będą reprezentowane Chiny, Tajwan, Indie, Korea Południowa oraz Japonia.
Około 3000 wystawców z 61 krajów zajmie całe centrum wystawowe w Düsseldorfie. Baza danych wystawców K 2022 jest dostępna pod adresem www.k-online.com/1410
Internetowy sklep z biletami na K 2022 ruszy w kwietniu 2022.
Targi K zostały zorganizowane przez Messe Düsseldorf po raz pierwszy w 1952 roku i odbywają się co trzy lata. Ostatnie K w 2019 r. odwiedziło 3330 wystawców z 63 krajów na 177 000 m² powierzchni wystawienniczej netto i 224.116 zwiedzających branżowych, z których 73 procent pochodziło z zagranicy.