Targi materiałów sypkich i utrzymania ruchu razem

Targi materiałów sypkich i… Na te targi przedsiębiorcy z branży utrzymania ruchu i materiałów sypkich czekają cały rok. Prezentacja innowacyjnych technologii, możliwość doposażenia parku maszynowego, dwa dni eksperckich seminariów i szkoleń - przed nami 8. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu i 9. Międzynarodowe Targi Materiałów Sypkich SyMas. To nie przypadek, że odbywają się w tym samym czasie (18-19.10.2017 r.) w EXPO Kraków.

Optymalizacja produkcji oraz dbałość o prawidłowe funkcjonowanie parku maszynowego mają kluczowe znaczenie we wszystkich gałęziach przemysłu. Szczególnie jednak istotną rolę odgrywają w procesach magazynowania, transportowania i przetwarzania materiałów sypkich (np. mąki, cukru, wszelkiego rodzaju kruszyw czy leków). W tej branży bowiem większość procesów podlega pełnej automatyzacji, nad której prawidłowym funkcjonowaniem czuwają właśnie jednostki utrzymania ruchu.

Większość procesów podlega pełnej automatyzacji, nad której prawidłowym funkcjonowaniem czuwają właśnie jednostki utrzymania ruchu.

W odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie Targami Organizatorzy postanowili poszerzyć ekspozycję wystawienniczą i otworzyć drugą halę!

targi symas maintenance

Ekspercko i merytorycznie

Nieodłącznym elementem każdej edycji targów SyMas i Maintenance są seminaria workShops, zlokalizowane w samym sercu hali. Udział w nich jest doskonałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy specjalistami w branży. W tym roku swoją wiedzą podzielą się m.in. Aleksander Kabziński, Prezes Polskiego Związku Producentów Kruszyw, który przygotował prelekcję „Teraźniejszość i przyszłość branży produkcji kruszyw”. Krzysztof Włodarz z HEICO Poland Sp. z o. o. podpowie jak skutecznie zabezpieczyć połączenia śrubowe przed samoczynnym luzowaniem. Systemy do bezpłomieniowego uwolnienia wybuchu zaprezentuje Marcin Chromec z RSBP spol. s.r.o. O technologii ultradźwiękowej w kontekście oszczędności energii i niezawodności urządzeń opowie Jerzy Halkiewicz z UE Systems Europe B.V.

seminarium symas maintenance


Seminaria są bezpłatne, dostępne dla wszystkich odwiedzających. Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się także konferencja „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”. Podczas 6. edycji słuchacze dowiedzą się jak stosować najlepsze praktyki inżynierskie w takich obszarach jak: Efektywność Utrzymania Ruchu, Redukcja Kosztów Utrzymania Ruchu, Predykcja w Utrzymaniu Ruchu i Przemysł 4.0. Program konferencji zawiera zarówno zaawansowane metody zarządzania utrzymaniem ruchu, jak i analizę narzędzi i technik diagnostycznych przydatnych w konkretnych sytuacjach. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną przykłady z przedsiębiorstw różnej wielkości i różnych branż a wydarzenie będzie doskonałą okazją do analizy stosowanej w polskich zakładach przemysłowych strategii i polityki utrzymania ruchu.

Uzupełnieniem szerokiego wachlarza imprez towarzyszących jest konferencja organizowana przez patrona Targów SyMas i Maintenance, magazyn „Powder & Bulk”. Zainteresowani będą mogli poznać „Nowoczesne technologie w branży materiałów sypkich”.

Technologie jutra

Czym charakteryzuje się fabryka XXI wieku? Pełną automatyzacją, najnowocześniejszymi, intuicyjnymi – a co najważniejsze – w pełni bezpiecznymi systemami sterowania. Rewolucyjne podejście do procesów przemysłowych jest jednym w najgorętszych tematów w branży.

W związku z tym nie może go zabraknąć na jedynych w Polsce Targach Utrzymania Ruchu – Maintenance, gdzie podczas tegorocznej edycji swoją premierę będzie miała dedykowana „Przemysłowi 4.0” strefa o tej samej nazwie.

Strefy tematyczne

W ramach Targów SyMas zorganizowana zostanie specjalna strefa ATEX, gdzie zaprezentowane będą m.in. najnowsze zabezpieczenia przeciwwybuchowe, zabezpieczenia procesowe, systemy odpylania i filtrowentylacji powietrza oraz inne urządzenia przeznaczone do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem. Nowością będzie Strefa dla Przemysłu Cementowo-Wapienniczego, która ma zwrócić uwagę specjalistów i przedsiębiorców na tę gałąź przemysłu. Wystawcami Strefy będą producenci i dostawcy maszyn oraz urządzeń używanych do wydobycia, transportu i przeładunku surowców skalnych, kruszenia i homogenizacji, przemiału i wypału surowca, magazynowania oraz redukcji zużycia energii i emisji CO2. Oferta skierowana jest do odbiorców surowca z cementowni, betoniarni, kopalni kruszyw oraz producentów materiałów budowlanych.

Organizatorzy zachęcają Zwiedzających do rejestracji on-line, uprawniającej do otrzymania bezpłatnego biletu wstępu na Targi. Szczegółowe informacje oraz rejestracja znajdują się na stronach www.symas.krakow.pl oraz www.mtc.krakow.pl.

Czytaj więcej:
Targi 1321

Reportaże

Forum