Szczęśliwcami, którzy mogli uczestniczyć w wykładzie organizowanym przez ChemiPark byli uczniowie jednego z gimnazjów z Brzegu Dolnego, gdzie mieści się siedziba ChemiParku. Mieli oni szansę poznać i wyprodukować tworzywa sztuczne. Zajęcia poprowadziła Małgorzata Biedrzycka ze spółki LabAnalityka, zajmującej się analizą i kontrolą procesów produkcyjnych w grupie PCC Rokita.
Projekt realizowany w Akademii ChemiParku tradycyjnie został podzielony na część teoretyczną i praktyczną. W pierwszej uczniowie poznali skład cząsteczkowy tworzyw sztucznych, a także sylwetki i dokonania pierwszych twórców takich materiałów. Następnie gimnazjaliści przystąpili do eksperymentu, którego efektem było powstanie dwóch rodzajów pianek poliuretanowych, używanych między innymi do wypełnień w przemyśle meblarskim.
Akademia ChemiParku to forma urozmaicenia lekcji chemii w szkole. Podczas wykładów uczniowie mają okazję na własne oczy zobaczyć doświadczenia, z którymi nie zapoznali się w szkolnych laboratoriach. Organizator Akademii ChemiParku, czyli ChemiPark Technologiczny w Brzegu Dolnym chce dzięki tym zajęciom zainteresować uczniów brzeskich szkół zgłębianiem chemii oraz związanych z nią dziedzin.
By jeszcze bardziej zainteresować uczniów tematyką chemii na każdym spotkaniu ogłaszany jest konkurs dla słuchaczy Akademii. - Podczas wykładów na temat tworzyw sztucznych wyłaniamy dwóch zwycięzców. Szansę nimi zostać mają wszyscy uczniowie uczestniczący w spotkaniach - opowiada Joanna E. Matryba, specjalista PR w ChemiParku. - Wczorajsi zwycięzcy wyłonieni w drodze losowania wraz z laureatami poprzednich konkursów będą mieli okazję zwiedzić w czerwcu zakłady PCC Rokita oraz odwiedzić wykładowców Akademii ChemiParku.
ChemiPark Technologiczny to miejsce spotkań nauki ze światem biznesu. Działa w Brzegu Dolnym, a jego inicjatorem jest firma chemiczna PCC Rokita. W gronie udziałowców tego przedsięwzięcia znalazł się także Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz Miasto i Gmina Brzeg Dolny.