
Wzrost rentowności jest rezultatem zwiększenia wolumenu sprzedaży większości asortymentów, podjętych działań reorganizacyjnych, przeprowadzonych głównie w biznesie folii twardych, w tym relokacji środków produkcji z Niemiec do Polski, a także wzrostu udziału sprzedaży folii nanoErgis w całości sprzedaży folii stretch.
W I kwartale 2014 roku Grupa Ergis przedterminowo zakończyła rozruch nowej linii do produkcji folii nanoErgis w zakładzie w Oławie. W efekcie spółka dysponuje dwiema liniami do produkcji folii nano (pierwsza została uruchomiona w tej samej lokalizacji w 2012 roku) i są one jedynymi w Europie liniami wykorzystującymi w pełni możliwości nanotechnologii. Obie zostały dostarczone przez niemiecką firmę Windmöller&Hoelscher KG. Koszt inwestycji wyniósł ok. 18 mln zł.
Jednocześnie Grupa Ergis oddała do dyspozycji swoich klientów laboratorium badawcze ELSA (Ergis Load Stability Academy), umożliwiające przeprowadzanie testów. W ich efekcie można osiągnąć ograniczenie ilości zużywanej folii stretch, dzięki lepszemu wykorzystaniu szczególnych właściwości nanoErgis.
W kwietniu 2014 roku rada nadzorcza spółki pozytywnie zaopiniowała przedstawioną przez zarząd politykę dywidendową. Zarząd wnioskuje o wypłatę dywidendy w wysokości 10 groszy na akcję z zysku wypracowanego w 2013 roku.