Battenfeld ba500 z 2001 roku. Redukcja ciśnienia po wtrysku
Wtryskiwanie
Witam
Z opisu wynika że jest źle ustawiony proces.
Jak już koledzy wspominali o ciśnieniach i ich zależnościach wiec działa to tak.
Wtrysk tworzywa profilowany jest drogą predkoscia oraz ciśnieniem. Podczas wtrysky wewnątrz formy też rośnie ciśnienie
które działa na ślimak wiec jeżeli wtryskujesz surowiec gdzie masz duże opory płyniecia czyli duże ciśnienia to czas docisku i ciśnienie docisku może być za małe aby utrzymać cisnienie zbudowane we formie wiec normalna jest reakcja że slimak cofa się jak z katapulty i dozowanie jest niestabilne.
pozdrawiam
cd
Witam.
Jeżeli ślimak 18 średnia to optymalne dozowanie miedzy 36 a 54 mm.droga. Ważny jest też punkt przelaczenia na docisk.
W trakcje wtrysku odczytaj cisnienie szczytowe bar. I od tego ciśnienia odjąć należy około 25% np. Jeżeli masz 100bar cisnienia
szczytowego do cisnienie docisku ustawiasz na 75% przez jakis czas a następnie np 50bar z jakims czasem. Chodzi o to żeby uzupełnić formę i rozładować cisnienie żeby ślimak delikatnie rozpoczął dozowanie. Jeżeli chcesz zmniejszyć opór płyniecia zwiększ temperatury na agregacie ale oczywiście mieć na uwadze
trzeba zakres przetwórczy surowców. Można też zwiększyć punkt przyłączenia czyli mniej wtrysnac surowca a zrekompensować ubytek dociskiem.
pozdrawiam
Witam wszystkich po dłuższej nieobecności.
Dziękuję za wszelkie sugestie dotyczące pracy maszyny.
Nawiązując do wypowiedzi Booloo sytuacja ta powtarza się nawet na wytryśniętym tworzywie w trybie ręcznym.
Poradziliśmy sobie z kolegami inaczej ustawiając proces. Zastosowaliśmy przełączenie na docisk w funkcji ciśnienia. Stabilność procesu wzrosła, różnica wagowa wyprasek wykonywanych z POM-H sięga maksymalnie 0,05g miedzy cyklami.
Metodę podana przez Ciebie Booloo zastosowałem w pierwszej kolejności i podniosła ona stabilność pracy w taki sposób że co 200 wtrysk był niezgodny jakościowo.
Pozdrawiam