Mleczne smugi
Tworzywa techniczne

Iebm
4 sty 2013, 20:33 Iebm

A co do wielkośco poduszki - oczywiscie jej wielkość ma kompensować ubytek tworzywa z cylindra podczas docisku i nic więcej . Ale jeżeli jest wieksza niż powinna , a mniejsza niż masa jednego wtrysku , to nie ma to znaczenia przy palenie towaru , prawda ?

Michal1984
5 sty 2013, 13:03 Michal1984

Redukcja czasu docisku:

Nie do końca jasna jest dla mnie uwarunkowanie tej wady od czasu docisku. Docisk rekompensuje w jakimś stopniu straty skurczowe. Jest to faza o wiele bardziej statyczna, w której nie ma takich naprężeń, szybkości ścinania. Naprawdę myślisz że to może być przyczyna ? Zastanawiam się jak to uwarunkować nawet w samej teorii ? Jestem cholernie ciekaw.

Pozdrawiam

Yellow
5 sty 2013, 14:50 Yellow

Iebm nie jestem przewrażliwiony na swoim punkcie. Wiem ile lat pracujesz przy maszynach ale tak jak już ci to Ramones napisał że jednemu i 50 lat nie starczy żeby się czegoś nauczyć.
Ogólnie kończąc ten wątek to przeprosiny przyjęte i jest zgoda.

Co do poduszki to powiem tak że znowu teoria swoje a praktyka swoje. Chciałem dodać że poduszka jeśli zostaje to tworzywo jest dwa razy wtryśnięte do formy prawda?? i jeśli zostaje tej poduszki tak jak u kolegi Michal1984 12cm3 to przy następnym wtrysku znowu to tworzywo jest wtryśnięte do formy.

Pozdrawiam
Yellow

Iebm
5 sty 2013, 18:01 Iebm

Yellow - tworzywo z poduszki ( o ile nie jest wieksza od gramatury jednego wtrysku ) przebywa w cylindrze czas jednego cyklu )

Michał - dlaczego myślę o tym czasie docisku - otóz jezeli smuga jest efektem przypalenia , jakiejś degradacji - to szukam przyczyny . Albo za wysoko temperatura w układzie plastyfikacyjnym ( grzałki , obroty slimaka , przeciwciśnienie plastyfikacji ) nie takie jak trzeba , albp za szybki wtrysk i pali w układzie wlewowym np. na przewężce . Natomiast pomyslałem biorąc pod uwagę tworzywa które przetwarzasz że masz być może za długi czas cyklu . 12 sek docisku przy prewężce szczelinowej to dosć dużo - pomyślałem o skróceniu czasu cyklu poprzez skrócenie czasu docisku . Jezeli po kilku minutach z tym krótszym czasem efekt zaniknie , to mamy dowód na to , że czas cyklu jest za długi i trzeba zmienić parametry w układzie plastyfikacyjnym , żeby zmniejszyć ilość ciepła dostarczanego do tworzywa .

Całe to myślenie jest guzik warte , jeżeli mamy do czynienia z wada o której wspominał Yellow - końcówka ślimaka , zawór zwrotny .

Michal1984
6 sty 2013, 13:04 Michal1984

Ok zrobię ten manewr z ciśnieniem docisku ale nie sądzę żeby to rozwiązało problem. Kombinowałem z różnymi temperaturami... Spróbować co prawda nie zaszkodzi.

Na pewno wymienię dyszę bez dwóch zdań. Dam znać jakie będą wyniki.

Pozdrawiam,

Michał

Iebm
6 sty 2013, 16:49 Iebm

Chodzi mi o skrócenie czasu cyklu , może jest zbyt długi ..... Co innego stać przy maszynie , a co innego radzić na odległość Michale .

Michal1984
6 sty 2013, 18:07 Michal1984

Jasne że tak w pełni to rozumiem po prostu staram się dyskutować... Mi tam już przy tej produkcji ręce opadają prawdę powiedziawszy więc cenie sobie każdą uwagę.

Pozdrawiam,
Michał

Yellow
6 sty 2013, 18:41 Yellow

Michał a jeszcze jedno, problem który opisujesz występuje tylko na jednej maszynie czy na wielu?

Pozdrawiam
Yellow

Michal1984
6 sty 2013, 22:31 Michal1984

Sytaucja zdarza się głównie na jednej maszynie. Nie jestem wstanie potwierdzić czy na innych też bo jak szła gdzie indziej produkcja to było szmat czasu temu... Więc nie wiem jest najprawdziwszą odpowiedzią. Do przetwórstwa transparentów staram się używać jednej maszyny z dedykowanym cylindrem.

Michal1984
6 sty 2013, 22:33 Michal1984

Teraz tak mi jeszcze przyszło na myśl że brygada przed mechanicznym czyszczeniem przepuszcza cylnder PP z arnexem. Może to dziadostwo robi jakiś film na ślimaku ? Wiem że Panowie dość skrupulatnie czyszczą ten cylnder i ślimak wraz z grotem i tuleją. Pełne lustro... Ale kto wie czy ten arnex nie paskudzi sprawy