Firma Cedo ogłasza plany rozszerzenia swoich zdolności do recyklingu poprzez inwestycję, która ponad dwukrotnie zwiększy jej zdolność do recyklingu elastycznych folii z tworzyw sztucznych przed 2024 rokiem.
- Cieszymy się, że możemy podzielić się tymi wiadomościami z branżą i mamy nadzieję, że to posunięcie umocni naszą pozycję jako największego w Europie podmiotu zajmującego się recyklingiem elastycznych folii z tworzyw sztucznych. Drugi etap projektu rozbudowy został zaakceptowany przez naszego udziałowca - firmę Straco, a negocjacje są w toku, między innymi z dostawcami technologii i architektami - powiedział Rik De Vos, dyrektor generalny Cedo.
Szacuje się, że w Europie tylko jedna trzecia odpadów folii elastycznej PE jest kierowana do recyklingu. Zwiększenie zdolności recyklingu wraz z ustanowieniem dobrze funkcjonujących systemów rozszerzonej odpowiedzialności producenta pomogłoby w czerpaniu korzyści i możliwości z tego rynku.
Cedo specjalizuje się w recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych z gospodarstw domowych, rolniczych i przemysłowych.
Od ponad 40 lat firma udowadnia, że recykling wysokiej jakości tworzyw sztucznych jest możliwy, nawet w przypadku trudnych do recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych, takich jak folie z gospodarstw domowych.
- Ekspansja jest właściwym krokiem w kierunku zamknięcia obiegu tworzyw sztucznych i jestem przekonany, że znacząco przyczyni się do osiągnięcia celów i zobowiązań wyznaczonych na rynku europejskim, a także globalnym - skomentował Ton Emans, dyrektor Grupy ds. Recyklingu w Cedo. - Ten ruch jeszcze bardziej przyspieszy wysiłki w zakresie lokalnego przetwarzania odpadów i powstrzymania nieuregulowanego eksportu odpadów.
- Dzięki tej ekspansji chcemy pokazać branży, że zielone inwestycje to przyszłość. Pozostajemy zaangażowani w działania zmierzające w kierunku neutralności klimatycznej Europy - powiedział Maarten Peers, dyrektor Private Equity w Straco. - Recykling to tylko jeden z etapów postępu, a współpraca w łańcuchu wartości jest kluczem do poprawy wydajności naszych systemów gospodarowania odpadami, co skutkowałoby bardziej wyrafinowanymi strumieniami, a tym samym wyższą jakością produktów pochodzących z recyklingu.