Kolejną nowością koncernu Motan jest też inny ważny produkt dla ekstruzji: urządzenie GRAVIflow. Są to grawimetryczne leje pomiarowe, które zbierają informacje o zużyciu materiału i regulują wydajność w zakresie od 1 - 600 kg/h w zależności od sposobu postępowania.
Stosowane są w ekstruderach i co-ekstruderach dla maksymalnie ośmiu warstw. GRAVIflow pracują z dokładnością do +/- 0,5 proc. w odniesieniu do przepływu materiału przez lej.
Przy odbywającym się w danym momencie procesie monoekstruzji zapewniają: zbieranie informacji o wydajności ekstrudera, pomagają w regulacji wydajności ekstrudera, regulacji wydajności ekstrudera i pomiarze szybkości wyciągu oraz regulacji wydajności ekstrudera i szybkości wyciągu.
Natomiast w odniesieniu do co-ekstruzji umożliwiają regulację wydajności ekstrudera dla maksymalnie ośmiu warstw, regulację wydajności ekstrudera oraz regulację wydajności ekstrudera i szybkości wyciągu.
Po raz pierwszy omawiane nowości został zaprezentowane szerszej publiczności jesienią ubiegłego roku podczas 17 Międzynarodowych Targów Tworzyw Sztucznych i Kauczuku K 2007, które odbyły się w Düsseldorfie.
Niemiecki Motan jest renomowanym producentem i dostawcą urządzeń pomocnych w suszeniu granulatu. W swojej ofercie posiada m.in. podajniki i suszarki. Dla przykładu jego podajniki osiągają wydajność, dochodzącą nawet do 1000 kg na godzinę. Są w stanie wykonywać swoją pracę jako jednostki pojedyncze z własną dmuchawą lub w systemach centralnych, gdy są zasilane jedną linią podciśnienia. W każdym kraju niemiecki koncern ma jedną firmę, z którą ściśle współpracuje. U nas jest to wrocławski Plast Line. Wzajemna współpraca obydwu firm trwa już ponad sześć lat.
Plast Line, oprócz kooperacji z Motanem, jest też wyłącznym przedstawicielem w Polsce innych wiodących niemieckich firm z branży tworzyw sztucznych. Reprezentuje również takie marki jak Getecha i Regloplas.