W ostatnich latach wzrasta zaniepokojenie zwiększającą się odpadów z tworzyw sztucznych. Problem staje się coraz bardzie powszechny, gdyż w ciągu ostatnich 50 lat globalna produkcja tworzyw sztucznych wzrosła 20-krotnie, a szacuje się, że do roku 2035 jej wielkość ulegnie podwojeniu.
Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem konsumentów na zrównoważone produkty, produkcję tworzyw sztucznych ze źródeł odnawialnych uznaje się za jeden ze sposobów zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i zmniejszenia uzależnienia od paliw kopalnych. Zainteresowanie opinii publicznej ochroną środowiska i zmianami klimatycznymi, a także ograniczone zasoby paliw kopalnych skłaniają rządy, firmy i naukowców do poszukiwania ekologicznych alternatyw dla tworzyw sztucznych wytwarzanych na bazie paliw kopalnych.
2nd Annual Bioplastics Innovation Forum (BIF22) jest wynikiem globalnych wysiłków zmierzających do zmniejszenia zanieczyszczenia odpadami tworzyw sztucznych i redukcji gazów cieplarnianych emitowanych na etapie produkcji.
BIF22, poprzez serię prezentacji na najwyższym poziomie, interaktywne dyskusje panelowe i studia przypadków oparte na rozwiązaniach, będzie próbował odpowiedzieć na niektóre z pytań i rozwiązać niektóre z wyzwań, przed którymi stoi branża, a jednocześnie zaoferować uczestnikom platformę edukacyjną, na której będą mogli zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami i innowacjami technologicznymi w produkcji biotworzyw.
Kluczowe tematy
- Rozwój regulacji prawnych i rynku biotworzyw w UE
- Łańcuch dostaw biomasy i zrównoważone zasoby surowców
- Nowe metody produkcji rozwiązań typu drop-in na bazie biotworzyw
- Komercjalizacja PLA i ocena cyklu życia
- Zastosowania biotworzyw
- Opcje recyklingu i wycofania z eksploatacji dla biotworzyw
- Prognozy i oczekiwania dotyczące rynku biotworzyw na najbliższe lata
Aby uzyskać więcej informacji o wydarzeniu i zarejestrować się na forum, odwiedź stronę: https://inventu.eu/2nd-annual-bioplastics-forum/