- Nasze nowe kauczuki pod nazwą Baypren Green Finishing charakteryzują się większym usieciowieniem, a produkt Baypren High Performance wykazuje zoptymalizowane właściwości reologiczne, które pozwalają na zwiększenie prędkości procesu formowania wtryskowego elementów technicznych oraz na zmniejszenie zużycia energii – wyjaśnia Jan Paul de Vries. – Oznacza to istotne korzyści ekonomiczne dla naszych klientów.
Pozostałe linie produkcyjne nadal będą funkcjonowały, aby zaspokoić popyt na "tradycyjne" gatunki Bayprenu. Dzięki rozbudowie koncern zwiększy roczne zdolności produkcyjne zakładu w Dormagen o około 10 proc., tj. do 63 tysięcy ton twardego kauczuku rocznie.
Wysokowydajne gatunki kauczuku Baypren mają bardzo różnorodne zastosowania. Łączą wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych, olejów i wysokich temperatur z imponującą nieprzepuszczalnością dla gazów. Stosowane są między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie wykorzystuje się je do produkcji wycieraczek do szyb, przewodów, pasów, uszczelek, pianek izolacyjnych i amortyzatorów gazowych. Materiał zapobiega też ucieczce powietrza z pływaków do pontonów i chroni przed hipotermią i obrażeniami ciała jako składnik skafandrów wykorzystywanych w sportach wodnych. Kauczuki koncernu Lanxess są wykorzystywane do produkcji niemal co drugiego skafandra ochronnego tego rodzaju na świecie.
Zatrudniający około tysiąca pracowników zakład w Dormagen jest trzecim pod względem wielkości zakładem produkcyjnym koncernu Lanxess w Niemczech i jednym z najważniejszych ośrodków produkcji kauczuków syntetycznych na świecie. Sam zakład produkcji Bayprenu, który należy do jednostki biznesowej High Performance Elastomers (HPE), zatrudnia ponad 250 osób. Jednostka biznesowa HPE stanowi część pionu Performance Polymers koncernu Lanxess, który w roku obrotowym 2013 odnotował sprzedaż na poziomie 4,5 mld euro.
Lanxess uruchamia nową linię do produkcji kauczuku syntetycznego
2014-06-26
- Strony:
- 1
- 2