ML Polyolefins na targach Plastpol 2024

ML Polyolefins na targach…

21 maja rozpocznie się XXVIII edycja Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Plastpol. Podczas najważniejszego w Polsce wydarzenia branżowego nie zabraknie przedstawicieli ML Polyolefins. Jak co roku, nasz zespół będzie można spotkać w hali E, na stoisku nr 58. O ofercie przedsiębiorstwa przygotowanej na targi, opowiada doradca techniczny Hanna Żuraw, która jest odpowiedzialna za kreację tegorocznej oferty handlowej przygotowanej na Plastpol.


Czy odwiedzający stoisko mogą spodziewać się niespodzianek w ofercie przygotowywanej na targi?

Oczywiście, starałam się przygotować coś specjalnego, aby zaskoczyć odwiedzających. Proces doskonalenia receptur i poszukiwania nowych rozwiązań jest dla nas czymś naturalnym, więc zależało mi na tym, aby pokazać szerokie spektrum możliwości, jakie daje dostęp do wysokogatunkowych regranulatów. W wielu przypadkach stanowią dziś realną alternatywę dla tworzyw pierwotnych, chociaż skłaniam się ku stwierdzeniu, że tworzywa cyrkularne stanowią uzupełnienie portfolio zakupowego przetwórców.

Jakie premiery nowych produktów zaplanowałaś?

Przede wszystkim szersza oferta produktów z serii TECHFIN, czyli najbardziej wysokojakościowych materiałów w naszej ofercie. Opracowaliśmy nowe mieszanki, o bardzo wysokiej czystości - zarówno homogeniczności polimeru, jak i pod względem bardzo niskich zawartości substancji typu metale ciężkie, WWA, PFAS. Wyniki badań wskazują niewielkie różnice w porównaniu do tworzyw pierwotnych. Zatem mamy na rynku dostępne w regranulacie grade’y, które nadają się do najbardziej wrażliwych zastosowań. Ponadto będziemy prezentować całą gamę standaryzowanych recyklatów - o powtarzalnych parametrach, dostępnych w dużych, wielosamochodowych partiach. Czyli coś, czego przetwórcy potrzebują dziś najbardziej - tożsamych jakościowo dostaw, w dużych wolumenach, na przestrzeni wielu miesięcy. I to jesteśmy w stanie im zapewnić.

Czy przetwórcy są aktualnie zainteresowani rozwiązaniami, które przybliżają ich do używania minimum 30% regranulatów w swoich produktach?

Część przetwórców realizuje te założenia, odpowiadając na wymagania swoich klientów. Nie jest żadną tajemnicą, że przede wszystkim klienci w zachodniej Europie poszukują zrównoważonych produktów. Zatem używanie regranulatów we własnej produkcji jest niekiedy warunkiem niezbędnym, aby móc rozmawiać o dostawach na tamtejsze rynki. Zdajemy sobie jednak sprawę, że głównie ci przetwórcy, którzy zawsze pracowali na tworzywach pierwotnych mają obawy co do używania regranulatów. Chcemy im wychodzić naprzeciw, dlatego na naszym stoisku w Kielcach będzie można spotkać osoby z różnych działów, także z R&D, kontroli jakości, czy osoby zajmujące się opracowywaniem nowych aplikacji. Na pewno warto nas odwiedzić, skonsultować swoje pomysły, przedyskutować rozwiązania, aby do wdrożenia nowych tworzyw przygotować się możliwie jak najlepiej. Zresztą, specjalnie z myślą o przetwórcach, którzy będą dopiero „debiutować” w przetwórstwie regranulatów, mamy specjalne portfolio produktów. Wspólnie dojdziemy do tych mitycznych 30% wsadu z regranulatów.

Zapraszamy serdecznie na nasze stoisko nr E-58, będziemy do Państwa dyspozycji.

ml-hania
Hanna Żuraw, doradca techniczny w firmie ML Polyolefins

Reportaże

Forum