- Dostarczamy standardowe maszyny pakujące i kompletne linie do pakowania w tekturę falistą oraz w folię termokurczliwą. W ciągu ostatnich lat podstawowa oferta maszyn naszej produkcji została wzbogacona o nowe odmiany rodzajowe i funkcjonalne - informuje Agnieszka Kozakiewicz z firmy Packmann. - Posiadamy wyspecjalizowane wersje maszyn, które są w stanie zaspokoić rozmaite wymagania techniczne i funkcjonalne.
Zakres zadań, które są w stanie wykonać maszyny firmy Packmann jest bardzo szeroki. Niemniej jednak główne grupy maszyn służą do pakowania w owinięcia z tektury falistej, formowania opakowań - tacek z tektury falistej oraz do końcowego pakowania w folię termokurczliwą.
Czym charakteryzuje się każde z trzech wymienionych rozwiązań i jakie maszyny konkretnie są w stanie zrealizować poszczególne zadania?
Maszyny do pakowania w owinięcia z tektury falistej
Do pakowania w owinięcia z tektury falistej potrzebne są urządzenia, które będą pobierały płaskie wykroje z tektury falistej jako materiał do formowania opakowań wokół produktów. Odpowiednie moduły licząco-grupujące zestawiają produkty w grupy. Maszyny spełniające te wymagania występują w wykonaniu jedno- i wieloformatowym. Wydajność ich pracy sięga 20 opakowań zbiorczych na minutę.Do tego rodzaju zastosowań Packmann posiada trzy modele maszyn: serię TLF - maszyny automatycznie formujące tackę, na której ustawiają zgrupowane produkty; serię TLF WA - tego rodzaju maszyny posiadają dodatkowy moduł do zaginania i zaklejania górnych klap opakowania, w wyniku czego powstaje szczelne opakowanie dystrybucyjne (wrapp-around); serię MGB - są to maszyny do automatycznego liczenia, grupowania i pakowania torebek w gotowe opakowanie kartonowe.
To oczywiście dopiero początek asortymentowego bogactwa Packmanna. Jak już wspomniano firma może pochwalić się również maszynami do formowania opakowań (tacek) z tektury falistej.
Maszyny do formowania opakowań z tektury falistejWyróżniają się one tym, że formują opakowania (tacki) klejone następnie 4-, 6- lub 8-punktowo. Ich wydajność jest zależna od konkretnego modelu i kształtuje się na poziomie 10/15/20/30 tacek na minutę.
Tym co jeszcze wyróżnia urządzenia przeznaczone do realizowania zadań związanych z formowaniem opakowań (tacek) z tektury falistej jest długi poziomy magazynek wykrojów, który pozwala na znaczącą redukcję czasu operatora, przeznaczonego na podawanie wykrojów.
Maszyny, o których mowa występują w wykonaniu jedno-formatowym, a także z wymiennymi narzędziami formującymi. W tej grupie urządzeń szczegółowa oferta Packmanna przedstawia się następująco:
- Rodzina CTL-K - formierki tacek klejonych o różnorakich wzorach wg standardu FEFCO lub projektowanych indywidualnie,
- Rodzina CTL-ML - formierki z modułem formowania i doklejania wieczka; przeznaczone głównie do formowania tacek z otworami stabilizującymi na produkty w pojemnikach termoformowanych,
- Rodzina CTL-O - formierka tacek ogrodniczych ze wzmocnieniami (standardowe tacki ze wzmocnieniami do dystrybucji jabłek, pomidorów),
- Rodzina CTL-Maxi - formierka tacek wielkogabarytowych, wielkości europalety lub połowy europalety, przeznaczonych do produktów sprzedawanych wprost z palety
- Rodzina TR - formierko-składarki do wytwarzania tacek bez użycia kleju, jak i formowania pudeł typu American-box.